2023-09-27 18:43:01

Relacja NA ŻYWO: Chojniczanka - Resovia [RELACJA LIVE ONLINE]

Resovia gra z Chojniczanką w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Śledź relację na żywo (fot. Paweł Golonka / archiwum)
Relacja na żywo z meczu Chojniczanka - Resovia w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Początek meczu w Chojnicach o godz. 19:30. Zapraszamy na relację live.

Kolejnym meczem 1/32 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, który będziecie mogli śledzić na naszym portalu jest starcie Chojniczanki Chojnice z Resovią Rzeszów.

Mecz Chojniczanka - Resovia na żywo będziecie mogli śledzić poniżej. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego pojedynku.

Puchar Polski: Chojniczanka - Resovia [RELACJA NA ŻYWO]

Mecz Chojniczanka Chojnice vs. Resovia rozpocznie się w środę 27 września o godz. 19:30. Będzie to 1/32 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.

Poniżej publikować będziemy informacje prosto ze stadionu w Chojnicach - będzie to tekstowa relacja na żywo. Bądźcie z nami!

19:30 Chojniczanka Chojnice - Resovia Rzeszów 2-3 (0-2)

0-1 Maciej Górski (1)
0-2 Maciej Górski (27)
1-2 Alef Firmino (47)
2-2 Damian Nowacki (90)
2-3 Kelechukwu Ibe-Torti (90+2)

Chojniczanka: Szabłowski - Szymusik, Golak, Edmundsson, Szczytniewski, Nowacki, Szumilas (77. Korczyc), Kozina (64. Prałat), Kolesar (46. Banach), Szczepanek, Firmino (54. Giel).

Rezerwowi: Primel, Boczek, Goliński, Borysiuk, Raburski, Korczyc, Banach, Giel, Prałat.

Resovia: Gliwa - Bondarenko, Górski (46. Mikulec), Łyszczarz (46. Urynowicz), Mazek (64. Ibe-Torti), Bąk, Lempereur (76. Adamski), Eizenchart (64. Mikrut), Osyra, Zastavnyi, Ciepiela.

Rezerwowi: Pindroch, Mikulec, Ibe-Torti, Urynowicz, Bielenda, Adamski, Tomal, Chuchro, Mikrut.

Sędziuje: Maciej Pelka (Poznań).

Żółte kartki: Szczytniewski, Kozina, Golak, Szczepanek - Łyszczarz, Gliwa, Ciepiela, Mikulec, Zastavnyi, Bąk.
Czerwona kartka: Mikulec (77, druga żółta)

------------------------------------------------------

90+9' KONIEC MECZU! Resovia, po niezwykle emocjonującej końcówce, pokonuje Chojniczankę Chojnice 3-2 i melduje się w 1/16 finału Pucharu Polski.

90+7' Żółta kartka dla gracza Chojniczanki - Damiana Nowackiego.

90+4 Pewnie w brame Resovii Gliwa. Gospodarze szukają okazji na wyrównanie, ale będzie im bardzo ciężko.

90+4' Żółtą kartą ukarany Radosław Bąk (Resovia).

90+2' Goooool!! Ależ odpowiedź Resovii!! Strzelcem gola Kelechukwu Ibe-Torti!!!

90+1 Sędzia doliczył do tego spotkania aż 6 minut.

90' Gospodarze dopięli swego w ostatniej minucie meczu.Strzelcem gola Damian Nowacki.

90' Niestety.... 2-2.

89' Rośnie przewaga gospodarzy. Broni się Resovia...

88' Szuka okazji Chojniczanka. Rzeszowianie nastawieni na grę z kontry.

86' Żółta kartka dla jednego z piłkarzy Resovii. To Volodymr Zastavnyi.

86' Rzut wolny dla Resovii na połowie rywali, ale gospodarze wybijają.

85' Michał Gliwa jest pewnym punktem w bramce Resovii. Golkiper "Pasiaków" obronił w tym meczu już siedem strzałów. Gdyby nie on wynik byłby dużo mniej korzystny dla rzeszowskiej drużyny.

81' Wciąż bez zmian w Chojnicach. Okres wyrównanej gry, choć przy piłce częściej jest Chojniczanka.

77' Rafał Mikulec fauluje i ogląda żółtą kartę, a że miał już na koncie czerwoną kartkę... Resovia będzie grać w dziesiątkę.

77' Chwilkę wcześniej Radosław Adamski zmienił Dylana Lempereura (Resovia)

77' Zmiana w Chojniczance. Korczyc za Szumilasa.

76' Młody zawodnik Resovii na szczęście wraca na boisko.

75' Ostre wejście Błażeja Szczepanka. Żółta kartka. Faulowany Mikrut, który nie podnosi się z murawy.

74' Mikulec ukarany żołtą kartką.

73' Żółtą kartą ukarany zawodnik Chojniczanki - Sebastian Golak.

72' Strzał Filipa Mikruta z linii pola karnego. Niewiele zabrakło, ale obok.

71' Próba ataku gości, ale piłka wychodzi za linię. Od bramki rozpocznie Chojniczanka.

70' Pora się trochę przebudzić. Miejscowi wyraźnie dają sygnał, że nie powiedzieli w tym spotkaniu ostatniego słowa. Natomiast Resovii po przerwie gra dużo słabiej.

66' Piotr Giel trafia w słupek! Nadal 2-1 dla Resovii. Ogromne szczęście rzeszowskiej drużyny!

65' Rzut karny dla Chojniczanki!!!!!!

64' Zmiana też u gospodarzy: Prałat za Kozinę.

64' Podwójna zmiana w Resovii: Ibe-Torti za Mazka i Mikrut za Eizencharta.

63' Żółta karka dla Marcina Koziny.

61' Zakończony strzałem. Niestety niecelnym.

61' Zablokowane uderzenie jednego z graczy Resovii. I rzut rożny...

60' Kolejne próby gospodarzy, którzy w II połowie mają przewagę. Wciąż 2-1 dla Resovii. Posiadanie piłki 55 do 45% na korzyść Chojniczanki.

56' Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Ciepiela.

54' Kolejna okazja dla Chojniczanki. Broni Michał Gliwa.

53' Niecelny strzał jednego z zawodników Chojniczanki. Miejscowi nabrali wiatru w żagle i szukają okazji na wyrównanie.

51' Zmiana w Chojniczance. Giel za Firminio. Strzelec gola dla gospodarzy nabawił się kontuzji.

48' W przerwie było kilka zmian:

Chojniczanka: Banach za Kolesara
Resovia: Mikulec za Górskiego oraz Urynowicz za Łyszczarza

47' Żółtą kartką ukarany Michał Gliwa.

47' Gol dla miejscowych. Strzelcem Alef Firmino. Świetny początek hospodarzy.

46' Początek drugiej połowy.

PRZERWA

45+1' Gospodarze odpowiedzieli również uderzeniem. Tym razem w światło bramki. Uderzenie Firmino broni Gliwa, a chwilę później sędzia gwiżdże na przerwę. Po pierwszych 45 minutach 2-0 dla Resovii.

45' Jedna minuta doliczona do podstawowego czasu gry. Przed chwilą próbowa strzału Resovii, ale niecelna. Uderzał Eizenchart i niewiele się pomylił.

44' Bardzo groźnie uderzenie Kamila Mazka. Minimalnie obok bramki Szabłowskiego.

40' Szczytniewski ukarany żołtą kartką.

36' Mądrze gra Resovia, która skutecznie rozbija próby ataków gospodarzy. Miejscowi mają już za sobą pierwszy celny strzał na bramkę rzeszowian, ale skutecznie interweniował doświadczony Michał Gliwa.

32' Rzeszowianie nieco się cofnęli, od kilku minut przy piłce częściej Chojniczanka.

27' Goooool! Ponownie Maciej Górski. 2-0 dla Resovii! Drugi gol, tym razem po kontrze. Asystę zaliczył Adrian Łyszczarz.

25' Piłkę w polu karnym Chojniczanki dostaje Ciepiela. Uderza, ale nad bramką.

20' Po 20 minutach gry posiadanie piłki 55 do 45% na korzyść Resovii. Wciąż 1-0.

19' Okres wyrównanej gry. Wcześniej gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło.

14' Od kilku minut przewagę ma Chojniczanka, ale póki co niewiele z tego wynika. Gospodarze wciąż bez strzału na bramkę Gliwy.

11' Żółtą kartką ukarany Adrian Łyszczarz.

9' To była druga próba Resovii w tym meczu i druga celna. Gracze Chojniczanki, jak na razie nie oddali żadnego strzału na bramkę rzeszowian.

7' Resovia od pierwszych minut ma przewagę. Przed chwilą miała rzut rożny z ok. 25 metrów. Celnie uderzył jeden z zawodników "Pasiaków", ale na posterunku był Szabłowski. Strzelał Łyszczarz.

4' Asystę przy golu Macieja Górskiego zaliczył Bartłomiej Eizenchart.

Bardzo szybko wyszła na prowadzenie Resovia. Akcja zakończona uderzeniem Macieja Górskiego i już po kilkudziesięciu sekundach gry "Pasiaki" wygrywają w Chojnicach 1-0.

1' Goooooool! Resovia na prowadzeniu!!!! Strzelcem Maciej Górski.

1' Pierwszy gwizdek sędziego Macieja Pelki. Spotkanie Chojniczanka Chojnice - Resovia rozpoczęło się o godz. 19:32.

godz. 19:24:

Obydwa zespoły już po rozgrzewce. Za kilka minut początek meczu Chojniczanka vs. Resovia. Stawką awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

godz. 19:00:

Pół godziny do meczu. To może trochę na temat bezpośrednich meczów obydwu drużyn. Obydwa zespoły grały ze sobą ostatnio w sezonie 2022/2023, gdy jeszcze Chojniczanka występowała na poziomie Fortuna 1. Ligi.

W obydwu spotkaniach górą byli gracze Resovii. Na wyjeździe "Pasiaki" zwyciężyły 2-1, a przed własną publicznością rzeszowianie wygrali 3-1.

godz. 18:55:

Jest już znamy również skład Resovii Rzeszów.

godz. 18:53:

Znamy już wyjściowy skład gospodarzy.

godz. 18:50:

Sędzią głównym w meczu Chojniczanka - Resovia będzie Maciej Pelka z Poznania. Na linii pomagać mu będą asystenci Dariusz Bohonos i Szymon Filip. Sędzią technicznym będzie Adam Kwapisiewicz.