2023-09-10 18:11:23

Stal Stalowa Wola za sprawą pięknej bramki pokonała Hutnika Kraków

Gol Lujcjana Klisiewicza okazał się kluczowy! Stal Stalowa Wola zatrzymała trzy punkty u siebie pokonując Hutnika Kraków.

Stal Stalowa Wola rozdrażniona ostatnią porażką z KKS-em Kalisz miała dziś chęć na zgarnięcie trzech punktów z Hutnikiem Kraków. W pierwszym kwadransie nie było większych emocji, jednak przy piłce dłużej utrzymywali się przyjezdni. Szansę na otwarcie wyniku miała "Stalówka" w 19.minucie. Kacper Chełmecki przejął piłkę i wystawił ją Klisiewiczowi, ten uderzał lecz jego strzał został zablokowany.

Hutnik jako pierwszy odnalazł drogę do siatki rywali

W 32.minucie rozgrywany został rzut rożny. Po dośrodkowaniu na około piąty metr przy dłuższym słupku,  Kacper Lelek dobił z bliskiej odległości odnajdując lukę w defensywie Stali. Smyłek nie miał szans na wybronienie tej próby. Nadeszła odpowiedź gospodarzy i to w niedużej odległości czasowej. W 35.minucie bramkę głową zdobył Adam Imiela z wysokości pola karnego. Gra rozpoczęła się jakby od nowa.

W 42. minucie Imiela odebrał piłkę obrońcom Hutnika, wysunął ją do Kowalskiego, ale mocny strzał został zablokowany i doprowadził do kornera. Wykonywał go Damian Oko, lecz futbolowka niefortunnie powędrowała tym razem obok słupka gości. W końcówce pierwszej połowy swoją okazję miał jeszcze Wróbel z krakowskiej drużyny, ale nie doprowadziło to do wysunięcia się na prowadzenie przyjezdnych.

"Stalówka" nie wyorzystała rzutu karnego po faulu na Klisiewiczu

Druga połowa rozpoczęła się dosyć emocjonalnie dla kibiców zgromadzonych w Stalowej Woli. Swoich sił ponownie próbował Imiela, ale na posterunku między słupkami Hutnika był Kaczorowski. Szybko doszło jednak do kolejnej sytuacji zawodnika "Stalówki", Kaczorowski jednak starając się obronić strzał powalił Klisiewicza. Sędzia wskazał na wapno. "Jedenastkę" wykonywał Jakub Kowalski, ale futbolówka nie zatańczyła w siatce.

W okolicach 60.minuty swoją okazję na prowadzenie mieli zawodnicy Hutnika, a konkretnie Rakels. Wyszedł on na pozycje sam na sam po zagraniu Lelka i oddał próbę, lecz niecelną.

Bramka "stadiony świata" dała Stali wygraną w tym starciu

Udało się wreszcie wyjść na prowadzenie gospodarzom.  Na solidny strzał w 76.minucie z okolic 30 metra zdecydował się Lucjan Klisiewicz i pewną próbą w okienko pokonuje Kaczorowskiego.

0-1 Kacper Lelek (32)
1-1 Adam Imiela (35)
2-1 Lucjan Klisiewicz (76)

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Banach, Chełmecki, Imiela, Klisiewicz, Kowalski Mydlarz, Oko, Soszyński, Sukiennicki, Urban
Hutnik Kraków: Kaczorowski – Budziński, Drąg, Głogowski, Kieliś, Lelek, Marcinkowski, Rakels, Wenger, Wróbel, Zawadzki