2023-09-02 18:55:12

Siarka Tarnobrzeg bezbramkowo zremisowała z Garbarnią Kraków

Tylko po jednym punkcie! Siarka Tarnobrzeg nie przeszła defensywy Garbarni Kraków i zremisowała 0-0.

Siarka Tarnobrzeg po ostatniej wygranej nad Wiślanami Jaśkowice zapewniła sobie fotel trzecioligowego lidera. Aby podtrzymać dobrą passę konieczny był solidny występ z idącą niemal "łeb w leb" Garbarnią Kraków, która na koncie ma tyle samo punktów.

Pierwsza połowa nie przyniosła jednak oczekiwanych emocji, gdyż żadna z drużyn nie potrafiła wykończyć swoich akcji i wpakować piłki między słupki rywali. Początkowo większą inicjatywę przejawiali piłkarze Garbarni, jednak bez żadnych konkretów. W 15. minucie po zamieszaniu w polu karnym Garbarni piłkarze Siarki domagali się rzutu karnego, jednak arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później z rzutu wolnego uderzał Sulikowski, ale bez problemów z tym uderzeniem poradził sobie Mateusz Bartusik. Było to pierwsze celne uderzenie gospodarzy w tym meczu.  W kolejnych minutach gra się wyrównała. W 45. minucie kontuzji nabawił się Dawid Lisowski i opuścił boisko na noszach.

Po zmianie stron najlepszą sytuację wypracowała sobie Garbarnia. W 53. minucie po fatalnym zagraniu Bieniarza do piłki dopadł Opalski, jednak uderzył minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później odpowiedziała Siarka, Szymon Feret zagrał wzdłuż pola karnego, najpierw uderzał Orlik, a potem Kaliniec, ale futbolówka wyszła tylko na rzut rożny.

Po początkowej przewdze Siarki, do głosu zaczęła dochodzić Garbarnia, jednak nadal brakowało konretów. Druga odsłona także pachniała remisem i taka też była kolej rzeczy. Najwięcej emocji w tym spotkaniu wzbudzał jednak arbiter, na którego wylała się ogromna krytyka z trybun.

Siarka: Zoch, Lisowski P, Woś, Szymocha, Sulkowski, Kaliniec, Lisowski D, Bieniarz, Krzysztofek, Orlik.
Garbarnia: Bartusik, Czekaj, Durda, Morys, Cukrowski, Dziedzic, Nowak, Grzybowski, Opalski, Kajpust, Klec.