2023-08-30 19:24:26

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Sokołem Sieniawa i jest liderem 3 ligi gr. IV

Siarka Tarnobgrzeg wygrała z Sokołem Sieniawa 2-0 w zaległym meczu 3 ligi (fot. facebook.com/SiarkaTarnobrzeg1957)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 2-0 z Sokołem Sieniawa w zaległym meczu 1. kolejki rozgrywek 3 ligi grupy IV. "Siarkowcy" zajęli tym samym fotel lidera.

Był to zaległy mecz pierwszej kolejki rozgrywek 3 ligi grupy IV, który został przełożony z 5 sierpnia z powodu złego stanu murawy Stadionu Miejskiego w Tarnobrzegu. Wtedy fatalne warunki pogodowe nie pozwoliły na grę, na szczęście dziś udało się spotkanie rozegrać.

Od piewszych minut przewagę miała Siarka Tarnobrzeg. Świetną okazję, by dać prowadzenie gospodarzom miał w 20. minucie Paweł Mróz, ale uderzył obok bramki.

Kilkanaście minut później Paweł Mróz był już bardziej skuteczny. Piłkę na jedenastym metrze dostał Piotr Cichocki, który położył jednego z obrońców Sokoła Sieniawa i zagrał ją do Mroza, a ten dopełnił formalności dajac prowadzenie miejscowym.

W pierwszej połowie Siarka Tarnobrzeg miała wyraźną przewagę i zasłużenie prowadziła jednym golem. Po zmianie stron gospodarze przycisnęli jeszcze mocniej i szybko dało to efekty.

Siarka Tarnobrzeg nie dała szans Sokołowi Sieniawa

W 52. minucie po rzucie rożnym piłka spadła na 20 metr pod nogi Dawida Lisowskiego, który plasowanym strzałem w krótki róg podwyższył na 2-0.

Do końca spotkania tarnobrzeżanie mieli sporą przewagę, groźnie atakowali i stwarzali okazje. Kilkukrotnie Sokoła Sieniawa ratował bramkarz, były także słupki, ale ostatecznie wynik się nie zmienił.

Goscie dopiero w ostatnich minutach podjęli próbę pressingu, co przełożyło się na jedyny celny strzał - Lucjana Frydrycha z ostrego kąta.

1-0 Paweł Mróz (32)
2-0 Dawid Lisowski (52)

Siarka Tarnobrzeg: Hieronim Zoch - Paweł Mróz (65. Kamil Orlik), Dawid Lisowski, Bartosz Krzysztofek (65. Szymon), Marcin Kumorek, Piotr Cichocki (75. Filip Krempa), Bartosz Sulkowski (65. Wojciech Bieniarz), Szymon Kaliniec, Igor Woś, Piotr Lisowski (65. Kacper Prusiński), Krystian Szymocha.

Sokół Sieniawa (składy wyjściowy): Artur Sip - Mikołaj Jeż, Damian Skała, Jan Mróz, Sebastian Kwaczreliszwili, Karol Ptasznik, Bartłomiej Kiełbasa, Paweł Oziębło, Dawid Więckowski, Marcin Kaczor, Jakub Persak.

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).
Widzów: 1092.