2023-07-22 14:35:31

sparing: Siarka Tarnobrzeg - AKS Busko-Zdrój 5-2

W przedostatnim meczu kontrolnym przed startem ligowych rozgrywek Siarka Tarnobrzeg pokonała AKS Busko-Zdrój 5-2.

Początek spotkania należał do AKS-u Busko-Zdrój. Zespół z czwartej ligi świętokrzyskiej wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie, a chwilę później Siarka przegrywała 0-2.

Podopieczni Dariusza Kantora jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty. Najpierw celnie uderzył zawodnik testowany, a potem precyzyjny strzał Piotra Lisowskiego w dolny róg bramki dał "Siarkowcom" wyrównanie.

Po zmianie stron zespół z Tarnobrzega dołożył kolejne trzy bramki. W 49. minucie po główce Szymona Fereta piłka odbiła się od słupka, a obrońca gości niefortunnie wybijał i trafił do własnej siatki. Potem w 77. minucie Feret podwyższył na 4-2, a wynik spotkania ustalił Piotr Cichocki.

Trener Dariusz Kantor testował w tym spotkaniu trzech zawodników.

W ostatnim sparingu przed startem ligi Siarka zmierzy się z Avią Świdnik (29 lipca).

Siarka Tarnobrzeg - AKS Busko-Zdrój 5-2 (2-2)

Bramki dla Siarki: Zawodnik testowany, Piotr Lisowski, (samobój), Szymon Feret, Piotr Cichocki

Siarka Tarnobrzeg (I połowa): Zoch - Bieniarz, zawodnik testowany, Szymocha, Lisowski - Tyl, Lisowski, zawodnik testowany - Prusiński, Zwolski, Krempa.

(II połowa): Cymerys - Woś, Bierzało, Wicki, Sulkowski - zawodnik testowany, Kaliniec, Feret - Cichocki, Krzysztofek, Orlik.