2023-06-18 09:37:18

Zwycięstwo na zakończenie sezonu! Legion Pilzno pokonał Stal II Rzeszów

W ostatnim meczu sezonu Legion Pilzno pokonał na własnym stadionie rezerwy Stali Rzeszów 2-1. Gospodarze przegrywali po pierwszej połowie, ale po przerwie w dwie minuty zmienili losy tego pojedynku.

Od pierwszych minut to zawodnicy rzeszowskiej Stali dyktowali warunki. Już w 15. minucie po strzale Szymona Kądziołki zatrzęsła się bramka strzeżona przez Stachnika. Ostatecznie futbolówka zatrzymała się jednak na poprzeczce.

W 26. minucie podopieczni Sławomira Szeligi potwierdzili swoją przewagę i wyszli na prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego celnie główkował Marcin Kaczor i skierował piłkę do siatki. Cztery minuty później wynik mógł podwyższyć Kacper Pieniążek, ale w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza.

Po zmianie stron obraz meczu diametralnie się zmienił i do odrabiania strat ruszyli gospodarze. W 51. minucie po dośrodkowaniu z wolnego strąconą piłkę z najbliższej odległości do bramki dobił Łukasz Szewczyk, a minutę później miejscowi byli już na prowadzeniu. Legion wykorzystał błąd rzeszowskiej defensywy i Luigi Manzo w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

W kolejnych minutach nadal gospodarze stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Podopieczni Łukasza Bartkowskiego przeważali i do ostatniego gwizdka nie wypuścili już zwycięstwa z rąk.

0-1 Marcin Kaczor (26)
1-1 Łukasz Szewczyk (51)
2-1 Lugi Manzo (52)

Legion Pilzno: Stachnik - Syguła, Remut, Dziedzic, Buras (57 Chmura), Pęcak, Tyrka (85 Mendez), Manzo, Czyż, Szewczyk (90 Stańczyk), Sztuka (87 Czyjt)

Stal II Rzeszów: Wierzchowski – M. Mazur (46 Gielar), K. Mazur (75 Wyrwas), Kaczor, Ofiara, Piotrkowski, Kądziołka (60 S. Mazur), Opalski (60 Jaślar), Zych (70 Stankowski), Łyczko, Pieniążek (60 Nilipiński)