2023-05-14 20:03:29

Wymarzona pierwsza połowa Resovii. "Pasiaki" pokonały Chojniczankę Chojnice

Świetną pierwszą połowę rozegrała Resovia Rzeszów, która wygrała 3-1 z Chojniczanką Chojnice w ramach 31. kolejki Fortuna 1.ligi. To ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania rzeszowian w tej klasie rozgrywkowej.

Resovia Rzeszów ugościła dziś Chojniczankę Chojnice i to spotkanie miało przybliżyć ją w znaczącym stopniu do utrzymania. Gospodarze szybko pokazali, kto będzie dyktował warunki w tym spotkaniu. Już w 3.minucie pojedynku i pierwszej groźnej akcji Resovii piłka wpadła do siatki. Bardzo dobre prostopadłe podanie dostał w pole karne Miłosz Kałahur, wyłożył piłkę do Rafała Mikulca, a ten z kilku metrów celnie przymierzył. W okolicach 15.minuty była szansa na wyrównanie. Źle w polu karnym zagrał Kamil Antonik, piłkę przejął Kamil Mazek z Chojniczanki i wycelował ją wprost w słupek.

Udało się natomiast podwyższyć prowadzenie Resovii. Świetną, dwójkową akcję poprowadził Marek Mróz z Rafałem Mikulcem, a ostatecznie pierwszy z nich długim strzałem bez problemu pokonał Kuchtę w bramce Chojnic. Goście mimo swoich sytuacji z każdą minutą sprawiali wrażenie coraz mocniej zagubionych. Tylko dziewięć minut wystarczyło podopiecznym Mirosława Hajdo, by po raz trzeci umieścić futbolówkę między słupkami rywali. Akcję dryblingiem zapoczątkował Mikulec, który dograł do Jakuba Sylvestra. Ten wyłożył piłkę do Antonika, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył rezultat. Przed przerwą była jeszcze okazja na 4-0, lecz zakończyła się ona niepowodzeniem.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od naporu gospodarzy. Swoich sił po rzucie rożnym próbował Mikulec, ale jego “główka” została dobrze rozczytana przez Kuchtę.  Chwilę później piłka po centrze wylądowała przed polem karnym Resovii. Karbowy oddał jednak zbyt słaby strzał, co spowodowało kontrę “Pasiaków”.  Zdobywca trzeciego gola wyszedł sam na sam z golkiperem Chojniczanki, ale przegrał pojedynek biegowy z Davidem Niepsujem.  Nieudana akcja gości nie przekreśliła ich szans na bramkę. Ta padła kilka minut później. Antonik w polu karnym sfaulował Skrzypczaka, a arbiter podyktował “jedenastkę”, która została dobrze wykorzystana przez przyjezdnych. Chojnice chciały pójść za ciosem, a okazja nadarzyła się dosłownie minutę później. Piłkę za linię obrony dostał Niepsuj, ale przymierzył nad poprzeczką.

W 61.minucie wprowadzony na boisko Filip Mikrut, który zazwyczaj występował w rezerwach, uderzył dobrym strzałem z jedenastu metrów, lecz w poprzeczkę. W końcowej fazie ładną akcję poprowadził Mróz, który dograł w polu karnym do Górskiego, ale ten oddał strzał wprost w bramkarza. W doliczonym czasie gry była okazja na drugą bramkę Chojniczanki, próbę Skrzypczaka zablokował jednak Rooben Hoogenhout.

1-0 Rafał Mikulec (3)
2-0 Marek Mróz (30)
3-0 Kamil Antonik (39)
3-1 Szymon Skrzypczak (62-rzut karny)

Resovia: Pindroch – Mikulec, Komor, Hoogenhout, Kałahur – Bąk, Kanach – Adamski, Mróz, Antonik – Sylvestr
Chojniczanka: Kuchta – Raburski, Grolik, Bartosiak, Mikołajczyk – Karbowy, Kalinkowski, Ryczkowski, Mazek – Skrzypczak, Tuszyński