2023-05-10 19:40:05

JKS Jarosław podzielił się punktami z Karpatami Krosno

Po jednym punkcie dopisały sobie dziś drużyny JKS-u Jarosław i Karpat Krosno. W hitowym meczu na szczycie tabeli nastąpił podział punktów, a mecz zakończył się wynikiem 1-1. Co ciekawe, obie drużyny zakończyły spotkanie w dziesiatkę.

Wielki hit 4.ligi podkarpackiej rozgerany został dziś w Jarosławiu. JKS przy ul. Bandurskiego podjął Karpaty Krosno, byłego lidera rozgrywek. W ósmej minucie dogodną sutuacje mieli goście, po dośrodkowaniu piłka wpadła na główkę jednego z piłkarzy Karpat, jednak ten niecelnie przymierzył
.
Szybko jednak odrobili straconą szansę. W 11.minucie idealne podanie w pole karne otrzymał Edward  Kobak, który bez problemu zamienił go na gola i wyprowadził krośnian na prowadzenie. Pecha mieli za to gospodarze. W 19.minucie doszło do groźnego faulu, a boisko w rezultacie musiał opuścić zawodnik jarosławian-Piotr Pindak.  Na dziesięć minut przed przerwą czarno-niebiescy mogli wyrównać, jednak czujnie w bramce zachował sie Krawczyk, który wybronił centrostrzał. Ta sztuka jednak udała im się w 41. minucie. Po faulu w polu karnym arbiter podyktował "jedenastkę", którą bezbłędnie wykorzystał Adrian Nowak.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie bardziej pod dyktando gospodarzy. To oni kreowali groźniejsze akcje. Na prowadzenie mogli wyjść po strzale  z rzutu wolnego z lewej strony boiska Nowaka, jednak ponownie na baczności miał się golkiper Karpat. Chwile później doszło do zamieszania w polu karnym krośnian, ale ostatecznie sędzia przerwał akcje. W 87.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał numer 25. To samo spotkało gospodarzy. Stankiewicz w doliczonym czasie gry obejrzał  czerwony kartonik, a w rezultacie obie drużyny zakończyły mecz w osłabieniu.

0-1 Edward Kobak (11)
1-1 Adrian Nowak (41-rzut karny)

JKS: Guridov, Płoszczyński, Szakiel, Drozd,Nowak, Baran, Sobolewski, Bała, Pawlak, Pindak, Zieliński.
Karpaty: Krawczyk, Baran, Duda, Gul, Stasik, Król, Radulj, Kloc, Gawle, Kobak, Dziadosz.