2023-05-10 19:02:45

TEXOM Sokół Sieniawa lepszy od KS Wiązownica w finale Okręgowego Pucharu Polski!

W ostatnim finale podkarpackich podokręgów Sokół Sieniawa pokonał KS Wiązownica 3-1 i w kolejnym etapie rozgrywek zmierzy się z czwartoligową Stalą Łańcut.

Od początku tego spotkania nie brakowało emocji, obie drużyny ruszyły ofensywnie i już pierwsza akcja ze strony KS Wiązownica przyniosła zagrożenie pod bramką rywali. Po dograniu Kornela Kordasa minimalnie pomylił się jednak Michał Musik. W kolejnych minutach to drużyna z Sieniawy lepiej operowała piłkę i próbowała prowadzić grę, choć po pierwszym kwadransie to znów miejscowi zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych.

W 20. minucie po dośrodkowaniu z lewej flanki z półwoleja uderzał Miłosz Gierczak, ale jego strzał zablokował jeden z defensorów Sokoła. Chwilę później w doskonałej sytuacji minimalnie niecelnie główkował Arkadiusz Kasia.

W 34. minucie najlepszą do tej pory sytuację wypracowali sobie podopieczni Arkadiusza Barana. Po dograniu Szymona Fereta na bramkę uderzał Jakub Persak, jednak jego strzał po ziemi znakomicie wybronił Dawid Wrzosek. Minutę później zza 16. metra znakomicie przymierzył Mateusz Geniec i futbolówka wpadła w samo okienko bramki. Po pierwszej części tego spotkania to piłkarze Sokoła Sieniawa pozostawali na prowadzeniu.

Od mocnego uderzenia drugą połowę rozpoczęli gospodarze, po centrze w pole karne źle piąstkował golkiper Sokoła i futbolówka wpadła pod nogi Mateusza Mianowanego, który pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach nadal napierali podopieczni Kamila Witkowskiego i stwarzali kolejne sytuacje.

W 72. minucie to jednak ponownie Sokół Sieniawa objął prowadzenie. Zaskakująco fałszem uderzył Dominik Pikiel, futbolówka jeszcze skozłowała przed bramką i wpadła do siatki. KS Wiązownica do ostatnich minut walczył o zmianę rezultatu, jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry to goście zadali decydujący cios. Z ponad 30. metrów precyzyjnie uderzył Szymon Feret i futbolówka zatrzepotała w siatce.

W kolejnym etapie rozgrywek drużyna z Sieniawy zmierzy się ze Stalą Łańcut, która w finale Okręgowego Pucharu Polski w podokręgu Dębica pokonała trzecioligową Wisłokę.

Finał okręgowego Pucharu Polski (Jarosław): KS Wiązownica - Sokół Sieniawa 1-3 (0-1)

0-1 Mateusz Geniec (35)
1-1 Mateusz Mianowany (45)
1-2 Dominik Pikiel (72)
1-3 Szymon Feret (90+4)

KS Wiązownica: Wrzosek – Surmiak, A. Kasia (86 Baran), Michalik (82 Buńko), Tonia, Mianowany, Kordas, Kapuściński, Melinyshyn (46 Markiewicz), Gierczak (46 Hurenko), Musik (46 Chełmecki)

Sokół Sieniawa: Rudolf – Geniec, Skała (46 Gdowik), Lis, Wawryszczuk, Twardowski (65 Pikiel), Sowiński (86 Tarała), Oziębło (65 Mazgoła), Ochał, Persak (65 Jeż), Majka (32 Feret)