2023-05-06 18:05:27

Sokół Sieniawa pokonał na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Sokół Sieniawa przełamał serię trzech kolejnych porażek i pokonał 3-1 na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w meczu 27. kolejki 3 ligi gr. IV.

Podopieczni trenera Arkadiusza Barana kapitalnie rozpoczęli to spotkanie. Już w 2. minucie meczu bramkarza gospodarzy, którzy ewidentnie "nie wyszli jeszcze z szatni" zaskoczył Szymon Feret

Niespełna dziesięć minut później sytuacja gospodarzy bardzo mocno się skomplikowała. Boisko po otrzymaniu czerwonej kartki opuścić musiał bowiem Damian Mężyk, a na domiar złego Sokół stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia z rzutu karnego.

Do jedenastki podszedł Mateusz Geniec i pewnie zamienił ją na bramkę.

Kapitalna pierwsza część meczu w wykonaniu gości przyniosła im jeszcze jedno trafienie. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie drużyny z Sieniawy na 3-0 podwyższył Bartosz Tłuczek

Mecz ten był już w zasadzie w tym momencie rozstrzygnięty. W drugiej części meczu gospodarze, którzy wygrali cztery ostatnie mecze domowe próbowali jeszcze momentami "szarpać do przodu", jednak Sokół kontrolował wydarzenia boiskowe i nie pozwolił swoim rywalom na zbyt wiele.

Ostetecznie, wynik tego spotkania na 3-1 ustalił w 90. minucie meczu Michał Nawrot, pewnie egzekwując rzut karny.

Sokół tym samym po kiepskiej serii przełamał się i wrócił na zwycięskie tory. KSZO grające dotychczas w rundzie rewanżowej bardzo dobrze przegrało dopiero drugi mecz tej wiosny.

0-1 Szymon Feret (2.)
0-2 Mateusz Geniec (13.)
0-3 Bartosz Tłuczek (44.)
1-3 Michał Nawrot (90.)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Burek - Jarzynka, Maidanevych, Chernii (46. Janaszek), Brągiel, Mężyk, Nawrot, Dziubiński (46. Bełczkowski), Zdyb (16. Mazurek), Lipka (65. Dumaniuk), Kafel (75. Zimnicki)
Sokół Sieniawa: Siryk - Feret, Geniec, Tłuczek (65. Tarała), Sowiński (76. Oziębło), Twardowski (76. Pikiel), Persak (80. Jeż) (więcej informacji wkrótce)

Sędziował: Piotr Chojnacki

Żółte kartki: Brągiel, Dumaniuk, Maidanevych - Siryk,