2023-05-06 14:19:32

Kolejny komplet punktów dla lidera! Wieczysta Kraków pokonała Chełmiankę Chełm

Wieczysta Kraków wygrała piąty mecz z rzędu. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego na własnym stadionie pokonali Chełmiankę Chełm 2-0.

Liderująca Wieczysta Kraków tym razem podejmowała u siebie Chełmiankę Chełm, która plasuje się na 12. lokacie w ligowej tabeli. Już w pierwszych 10. minutach dwukrotnie bramce zagrozić próbował Karol Danielak, najpierw jego uderzenie z dystansu nie trafiło jednak w światło bramki, a potem strzał napastnika Wieczystej z okolicy 11. metra wyblokowali obrońcy.

Chełmianka skutecznie grała w defensywie i potrafiła przeciwstawić się liderowi, również poszukując swoich okazji na gola. W 17. minucie z okolicy 20. metra na bramkę uderzał Aleksander Marczuk, a Antoni Mikułko nie miał jednak większych problemów ze złapaniem tego strzału.

W kolejnych minutach nie ustawały ataki Wieczystej i w 36. minucie przyniosły w końcu oczekiwany rezultat. Radosław Majewski zagrał wzdłuż bramki do Manuela Torresa, a ten dostawił nogę i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Po zmianie stron na listę strzelców mógł wpisać się Radosław Majewski. Znakomicie uderzył z rzutu wolnego, jednak na posterunku był Sebastian Ciołek, który popisał się jeszcze lepszą interwencją. W kolejnych fragmentach drugiej połowy to jednak przyjezdni zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę i napierali na bramkę strzeżoną przez Antoniego Mikułko.

Ataki gości nie miały jednak powodzenia, a w  68. minucie to Wieczysta stanęła przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Faulowany w polu karnym został Patryk Misak i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Denis Favorov pewnie uderzył w lewy róg bramki i gospodarze prowadzili już 2-0.

W 83. minucie Wieczysta była bardzo bliska strzelenia trzeciej bramki, kiedy Favorov przerzucił piłkę za obrońców, Jakub Bąk uderzył z pierwszej piłki, jednak minimalnie niecelnie.

W samej końcówce o gola mogła pokusić się jeszcze Chełmianka. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Dawid Gierała, przełożył sobie futbolówkę i uderzył ostatecznie obok bramki. W doliczonym czasie gry w znakomitej sytuacji znalazł się jeszcze Sergiy Kulynych, ale jego strzał był daleki od ideału.

1-0 Manuel Torres (36)
2-0 Denis Favorov (68-karny)

Wieczysta Kraków: Mikułko – Klimczak, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Favorov, Asmelash (51 Bąk), Hebel, Danielak (62 Pałaszewski), Majewski, Torres, Misak,

Chełmianka Chełm: Ciołek – Futa, Kulynych, Stępień, Szczodry (90 Kotko), Perdun (76 Bednara), Marchuk (66 Myśliwiecki), Wójcik, Szwed, Mroczek, Knap (76 Gierala).