2023-05-06 13:20:00

Wielkie emocje w Krośnie! Karpaty na remis ze SPEC Stalą Łańcut

Karpaty Krosno zremisowały ze SPEC Stalą Łańcut 2-2. Piłkarze Dariusza Liany przegrywali 0-2, ale zdołali doprowadzić do remisu. W końcówce nie wykorzystali rzutu karnego na wagę trzech punktów.

Już od początku spotkanie pomiędzy Karpatami Krosno a SPEC Stalą Łańcut było bardzo ciekawe. Obie ekipy w pierwszych akcjach meczu miały swoje szanse, ale bardzo dobrze spisali się obaj bramkarze.

Natomiast w 9. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Gola dla piłkarzy prowadzonych przez Krzysztofa Koraba zdobył Patyk Róg. Napastnik Stali doskonale wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska. W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola.

Po dwudiestu minutach ponownie Róg oddał strzał, ale tym razem jego uderzenie było niecelne. Minutę później Michał Daniel zmusił Mateusza Krawczyka do interwencji. W 33. minucie Konrad Buć uderzał z rzutu wolnego, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

Dwie minuty później po raz pierwszy od dłuższego czasu zaatakowały Karpaty. Na strzał zdecydował się Grzegorz Gawle, ale na posterunku był Cezary Szpindor. Chwilę później po dośrodkowaniu z bocznego sektoru boiska piłkę głową w słupek skierował Szymon Dziadosz. W końcówce pierwszej połowy mocno przycisnęli piłkarze Dariusza Liany, ale wynik już się nie zmienił.

Osiemnaście minut po zmianie stron Michał Daniel zdobył drugą bramkę dla SPEC Stali Łańcut. Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Pierwszy strzał obronił Krawczyk, ale przy dobitce Daniela nie miał najmniejszych szans. Pięć minut później doskonałą okazję na bramkę kontaktową miał Kamil Radulj, ale znakomicie interweniował Szpindor.

W 71. minucie Szymon Dziadosz pokonał bramkarza gości. Tym razem Cezary Szpindor nie popisał się, bowiem wypuścił z rąk lekki strzał napastnika Karpat. Minutę później oszołomiony "golkiper" SPEC Stali Łańcut popełnia jeszcze większy błąd i po wrzucie piłki z auto wypuszcza futbolówkę w rąk, a do pustej bramki skierował ja Grzegorz Gawle i na tablicy wyników było 2-2!

W kóńcówce meczu do ataku rzucili się gospodarze i w 87. minucie wywalczyli rzut karny. Faulowany w polu karnym był Szymon Stasik, a czerwoną kartkę za krytykę decyzji sędziego otrzymał Jakub Więcek.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Stasz, ale jego strzał obronił Cezary Szpindor. Bramkarz SPEC Stali Łańcut zrehabilitował się za nieudane interwencje przy obu bramkarz Karpat Krosno. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-2. Po meczu sędzia dał jeszcze jedną czerwoną kartkę jednemu z zawodników gości.

0-1 Patryk Róg (9)
0-2 Michał Daniel (63)
1-2 Szymon Dziadosz (71)
2-2 Grzegorz Gawle (72)

Karpaty Krosno: Krawczyk - Stasz, Duda, Gul, Stasik, Król (82. Głód), Jędryas (46. Kloc), Radulj, Smoleń (59. Fundakowski), Gawle, Dziadosz

SPEC Stal Łańcut: Szpindor - Mach, Kocój, Makowski, Paczocha, Więcek, Majda, Buć (80. Kopczak), Daniel, Wójcik (83. Stopyra), Róg (75. Płocica)