2023-04-30 16:57:47

Wielki krok w kierunku utrzymania. Stal Mielec wygrała spotkanie z Koroną Kielce

Dwa celne strzały Kamila Kruka dały dziś zwycięstwo 2-1 na własnym terenie. Stal Mielec pokonała Koronę Kielce i może cieszyć się ze zdobycia cennych punktów.

Stal Mielec podjęła dziś na własnym terenie sąsiada w tabeli- Koronę Kielce, która znajduje się tylko o jedną pozycję niżej w ekstraklasowym zestawieniu. W mecz zdecydowanie lepiej weszli goście, którzy już w 9.minucie starcia wysunęli się na prowadzenie.

Kyryło Ptetrow w imponującym stylu przelobował Bartosza Mrozka zza połowy boiska i wpakował piłkę do bramki. Takie trafienie z pewnością zasłużyło na miano “ozdoby” tego pojedynku.  Atak pozycyjny Stali na ten moment nie przynosił żadnych skutków, a w 22.minucie gra musiała zostać przerwana z powodu zadymienia stadionu przez kibiców. Pauza trwała jednak tylko dwie minuty.

Do ciekawej sytuacji doszło, gdy Koki Hinokio próbował zagrać do Rauno Sappinena, ale futbolówka uciekła biało-niebieskim. Wszelkie próby znalazły jednak swój szczęśliwy koniec. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy doszło do wyrównania ze strony mielczan. Kamil Kruk głową przymierzył celnie do bramki Marcela Zapytowskiego, po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego Macieja Domańskiego i kibice mogli cieszyć się z odrobienia straty. Do szatni oba zespoły zeszły zatem zmotywowane przed kolejną odsłoną spotkania.

Tę otworzył strzał Jakuba Łukowskiego, który jednak został dobrze rozczytany przez Mrozka. Niedokładność i proste błędy zaczęły wkradać się w grę obu zespołów, co spotykało się z irytacją sztabów szkoleniowych. Swoją szansę wśród kielczan miał Dominick Zator, który przymierzał głową z siedmiu metrów, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Chwila monotonii przerodziła się w euforię na trybunach w 72.minucie.

Piłka po rzucie rożnym trzykrotnie “główkowała”, a ostatecznie wpadła na głowę Kruka, który ponownie z dobrej pozycji wbił ją do siatki i dał prowadzenie gospodarzom. Kilka minut później szansę na podwyższenie mieli jeszcze prowadzeni z ławki rezerwowych Mateusz Mak oraz Mikołaj Lebedyński, ale ostatecznie nic się nie stało.

Końcówka cechowała się dobrą defensywą Stali, co pozwoliło na dowiezienie wyniku do końcowego gwizdka. W ostatniej minucie napierała jeszcze Korona, ale czujnie zachował się Mrozek między słupkami. Mielczanie mogą zatem cieszyć się z niezwykle cennych trzech punktów.

0-1 Kyryło Petrow (9)
1-1 Kamil Kruk (40)
2-1 Kamil Kruk (72)

Stal: Mrozek – Kruk, Matras, Flis – Hiszpański, Vallejo, Wlazło, Getinger (C) – Hinokio, Domański – Sappinen.
Korona: Zapytowski – Zator, Trojak (C), Petrow, Briceag – Godinho – Podgórski, Deaconu, Nono, Łukowski – Szykawka.