2023-04-24 23:40:00

Klasa O Dębica: Kolejne wysokie zwycięstwo Błękitnych Ropczyce! [Podsumowanie 21. kolejki]

Błękitni Ropczyce z kolejnym zwycięstwem! Zobaczcie podsumowanie 21. kolejki Klasy O Dębica.

Smoczanka Mielec - Błękitni Ropczyce 0-6 (0-1)

Lider z Ropczyc nie zatrzymuje się, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Niżej notowana Smoczanka trzymała się dzielnie do 37 minuty. Wówczas dał o sobie znać najlepszy strzelec dębickiej Klasy Okręgowej Hubert Siepierski. Kilka minut po przerwie bramkę z rzutu wolnego strzelił Krzysztof Orzech. Kolejne gole padły bardzo szybko, a na listę strzelców wpisali się Dawid Zawiślak i Michał Ogrodnik. Końcówka meczu należała do Mateusza Bieńka, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, w tym raz z jedenastu metrów.

Czarnovia Czarna - Błękitni Siedlanka 2-1 (2-1)

Grzegorz Jeleń poprowadził Czarnovię Czarna do zwycięstwa nad Błękitnymi Siedlanka, trafiając do siatki rywali w 12 i 18 minucie meczu. Beniaminek za sprawą Arkadiusza Rajpolda jeszcze przed przerwą strzelił wydawać by się mogło kontaktowego gola, ale było to jedynie honorowe trafienie, gdyż druga połowa nie przyniosła już żadnych bramek, chociaż szanse na zmianę wyniku mieli jedni i drudzy.

Victoria Czermin - Czarni Trześń 1-2 (0-2)

Wicelider rozgrywek Victoria Czermin doznał niespodziewanej, pierwszej porażki przed własną publicznością w tym sezonie. Katem okazali się Czarni Trześń. Goście zadali dwa szybkie ciosy w końcowych minutach pierwszej połowy. Najpierw w 42 minucie po rzucie rożnym pięknym strzałem głową popisał się Mateusz Dopart, a dwie minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Dawid Chruściel. Gospodarze dopiero w 86 minucie skutecznie odpowiedzieli rywalom i zrobili to w spektakularny sposób, bo Wojciech Soboń zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Niestety to było wszystko na co pozowolili sobie tego dnia Czarni i niespodzianka stała się faktem.

Piast Wolica Piaskowa - Kamieniarz Golemki 4-1 (1-1)

Wysokie zwycięstwo odniósł Piast Wolica Piaskowa, mimo że musiał gonić wynik. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, a bramkę dla nich strzelił... Michał Ziobro, zawodnik Piasta. Już osiem minut później był remis. Ładnym uderzeniem popisał się Filip Lipski. Po przerwie wynik podwyższyli Damian Ciepiela, Paweł Chudyba i Krystian Branas. Dobrą zmianę dał ten ostatni, bo do bramki dorzucił również asystę. Po falstarcie na inaugurację rundy rewanżowej, Piast wygrał pięć kolejnych spotkań ligowych na wiosnę.

LKS Żyraków - Radomyślanka Radomyśl Wielki 0-1 (0-0)

Podobną statystyką (5 zwycięstw z rzędu) może poszczycić się Radomyślanka, która w weekend okazała się minimalnie lepsza od LKS-u Żyraków. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Michał Szlachetka w 63 minucie.

Sparta Chorzelów - LKS Pustków 2-1 (1-1)

Ważne zwycięstwo Sparty Chorzelów w kontekście walki o utrzymanie, odniesione z bezpośrednim rywalem. Dzięki tej wygranej różnica w tabeli wynosi zaledwie jeden punkt, ale LKS Pustków ma do rozegrania jeden mecz więcej. Bramki dla zwycięzców zdobyli Piotr Raś i Patryk Glica. Strzelanie w tym meczu bardzo szybko, bo już po 180 sekundach od pierwszego gwizdka sędziego rozpoczął Dominik Gawryś z Pustkowa. Gospodarze zdołali jednak odwrócić losy spotkania i zainkasować ważne trzy punkty.

Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Sokół II Kolbuszowa Dolna 2-1

Druga niespodzianka w 21 kolejce spotkań dębickiej Klasy Okręgowej. Przedostatnia w klasyfikacji Ostrovia pokonała czwartego Sokoła II Kolbuszowa Dolna. Wszystkie bramki tego meczu padły w ciągu zaledwie 11 minut przed przerwą. Najpierw Damian Parys trafił do celu w 28 minucie, ale już 120 sekund później Jakub Lorenc doprowadził do wyrównania. Zwycięskiego gola strzelił w 39 minucie 46-letni Robert Szalony, dla którego była to pierwsza bramka w tym sezonie. Po tej porażce rezerwy Sokoła spadły na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie Wisłoka II Dębica - Chemik Pustków zostało zweryfikowane jako walkower 0:3 dla gości, gospodarze wycofali się z rozgrywek w przerwie zimowej.