2023-04-08 22:01:14

Fantastyczny mecz Stali Rzeszów i pewne zwycięstwo! Zagłębie Sosnowiec bez szans

W znakomitych nastrojach Wielkanoc spędzą piłkarze Stali Rzeszów, którzy dziś w fenomenalnym stylu zaprezentowali się przed własną publicznością. Podopieczni Daniela Myśliwca w pełni kontrolowali to spotkanie i grając w przewadze, pokonali Zagłębie Sosnowiec aż 6-0.

Już w 6. minucie po stracie Zagłębia w obronie, w dogodnej sytuacji znalazł się Ramil Mustafayev, ostatecznie przegrał jednak pojedynek z bramkarzem rywali i piłka wyszła na rzut rożny. Później do ataku ruszyli również przyjezdni, jednak ciężko było dopatrzeć się klarownych sytuacji na zdobycie bramki.

W 23. minucie Stal Rzeszów objęła prowadzenie, prawą stroną ruszył Damian Michalik i uderzył na bramkę, jego strzał początkowo obronił bramkarz, ale futbolówka spadła pod nogi Bartosza Wolskiego, który nie pomylił się z okolicy 16. metra. Chwilę później pod bramką znów znalazł się Michalik i na raty próbował pokonać Mateusza Kosa, ostatecznie przyjezdni wybili piłkę z linii bramkowej.

W 29. minucie Dominik Jończy sfaulował Mustafajeva i arbiter po analizie VAR ukarał piłkarza Zagłębia czerwoną kartką. Stal wykorzystała grę w przewadze i w ostatniej akcji pierwszej połowy, po wrzutce z rzutu rożnego, Krzysztof Danielewicz pięknym uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron nadal to Stal kontrolowała to spotkanie. Najpierw po wrzutce z rzutu rożnego próbował uderzać Krzysztof Danielewicz, ale piłka wyszła na aut bramkowy, a w 63. minucie było już 3-0. Po kombinacyjnej akcji Damian Michalik zagrał w polu karnym do Andreji Prokicia, a ten z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.

Kolejne minuty to pełna dominacja Stali, w 68. minucie po wrzutce Prokicia próbował uderzać Piątek, a później Damian Michalik jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Rzeszowianie wciąż napierali i w 71. minucie było już 4-0, Michalik przerzucił do Bartłomieja Poczobuta, a ten strzałem po ziemi pokonał Mateusza Kosa.

Podopieczni Daniela Myśliwca z każdą bramką nakręcali się coraz bardziej i w 84. minucie Kacper Sadłocha podwyższył na 5-0. Chwilę później gospodarze dołożyli jeszcze jedną bramkę, kiedy na raty golkipera przyjezdnych pokonał Paweł Oleksy i ostatecznie zamknął wynik tego meczu.

1-0 Bartosz Wolski (23)
2-0 Krzysztof Danielewicz (45+)
3-0 Andreja Prokić (63)
4-0 Bartłomiej Poczobut (71)
5-0 Kacper Sadłocha (82)
6-0 Paweł Oleksy (90)

Stal Rzeszów:  Krzysztof Bąkowski -  Franciszek Polowiec, Kamil Pajnowski, Paweł Oleksy,  Piotr Głowacki -  Damian Michalik (72, Wiktor Kłos),  Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz (72,  Patryk Małecki), Bartosz Wolski (79,  Szymon Kądziołka), Andreja Prokić (72,  Kacper Sadłocha) -  Ramil Mustafajew (62,  Kacper Piątek).

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Kos - Dawid Ryndak (76,  Bartosz Chęciński), Maksymilian Rozwandowicz, Dominik Jończy, Marcel Ziemann -  Adrian Troć (46,  Filip Borowski),  Sebastian Bonecki (87, Mateusz Bodzioch),  Meik Karwot, Dean Guezen (87,  Wojciech Szumilas),  Maksymilian Banaszewski (76, Marek Fábry) - Szymon Sobczak.

czerwona kartka: Dominik Jończy (w 29. minucie)