2012-10-27 18:42:25

Siarka Tarnobrzeg przegrała z Pogonią Siedlce

Siarka Tarnobrzeg przegrała 1-2 z Pogonią Siedlce w meczu 14. kolejki II ligi wschodniej.

Całe spotkanie było kiepskim widowiskiem. Wszystko za sprawą deszczu, który w Tarnobrzegu padał od samego rana.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla Pogoni Siedlce, która wyszła na prowadzenie już w 2. minucie. Strzałem z lewej strony pola karnego popisał się Piotr Wasikowski, a interweniujący w bramce Łukasz Ćwiczak nie miał nic do powiedzenia.

Przez pierwsze pół godziny Siarka Tarnobrzeg nie przeprowadziła praktycznie żadnej akcji, która mogła by zagrozić bramce drużyny gości. Dopiero w 37. min kontratak wyprowadził Adrian Gębalski, lecz piłka po jego technicznym zagraniu trafiła w poprzeczkę bramki Jacka Kozaczyńskiego. Do przerwy goście prowadzili 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian kadrowych w żadnej z ekip. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

W 68. min akcję prawą stronąprzeprowadzili piłkarze Siarki. Piłka po dośrodkowaniu jednego z zawodników gospodarzy trafiła na główkę Adriana Gębalskiego, który wykorzystał swoją szansę i wyrównał wynik spotkania.

Na minutę przed końcem na wysokości pola karnego Siarki jeden z piłkarzy gości, a konkretnie wprowadzony wcześniej na boisko Jacek Kosmalski, stanął na nogę Jakuba Łuczakowskiego. Ten z kolei kopnął przeciwnika. Końcówkę tej sytuacji zauważył sędzia Daniel Kruczyński z Żywca, który ukarał zawodnika Siarki od razu czerwoną kartką. Zawodnikowi gości otrzymał jedynie żółty kartonik.

Po zejściu z boiska obrońcy gospodarzy, Pogoń wykonywała rzut wolny. Piłka po dośrodkowaniu trafiła na głowę Rafała Jędrzejczyka, który z odległości 5 metrów skierował ją do bramki. Gospodarzy nie stać było już na odpowiedź, pomimo doliczonych trzech minut.

Mecz zakończył się kolejną porażką tarnobrzeskiej drużyny. Nielicznie zgromadzeni kibice opuszczali stadion w podłych nastrojach.

SIARKA TARNOBRZEG - POGOŃ SIEDLCE 1-2 (0-1)
Bramki: Gębalski (68) - Wasikowski (2), Jędrzejczyk (90)

Siarka: Ćwiczak - D. Beszczyński, Łuczakowski, Jakubiec, Szpond - Stępień, Hynowski (75. Kuranty), Zalewski (35. Janiec), Piątkowski, Madeja (58. Wolan) - Gębalski

Pogoń: Kozaczyński - Augustyniak, Nowak, Rodak, Kosiec, Rogoziński, Dołubizna, Wójcik (75. Dziubiński), Steć, Wasikowski (66. Jędrzejczyk), Czerkas (72. Kosmalski)

Sędziował: Daniel Kruczyński z Żywca. Żółte kartki: Łuczakowski, Piątkowski - Wasikowski, Rogoziński, Wójcik, Kosmalski. Czerwona kartka: Łuczakowski (89). Widzów: 200

źródło: własne (chmura)