2012-10-14 16:58:48

Trzy punkty Pogoni Leżajsk w Dukli

Pogoń Leżajsk wygrała 1-0 z Przełęczą Dukla w wyjazdowym pojedynku 12. kolejki IV ligi podkarpackiej.

Beniaminek z Dukli doznał drugiej porażki z rzędu, choć przed meczem to piłkarze Przełęczy wydawali się być faworytem. Podopieczni Sławomira Walczaka przegrali z Pogonią Leżajsk 0-1.

Jedyna bramka spotkania padła już w 20. minucie. Niezdecydowanie miejscowych obrońców wykorzystał Arkadiusz Dąbek, który płaskim strzałem pokonał Mirosława Nowaka.

W drugiej połowie na boisku pojawił się bramkarz Karol Wiśniowski (Nowak doznał kontuzji), który zadebiutował w seniorskiej drużynie Przełęczy Dukla w wieku dokładnie 15 lat, 9 miesięcy i 3 dni. Stał się tym samym najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który wybiegł na boisko w seniorach.

PRZEŁĘCZ DUKLA - POGOŃ LEŻAJSK 0-1 (0-1)
Bramka: Dąbek (20)

Przełęcz: Nowak (68. Wiśniowski) - Rędowicz, K. Gonet, Kmiecik, Szopiak - Soliński (46. Delimat), Śliwiński, Munia, Koncewicz, Porcek - Waliszko (86. Moroń)

Pogoń: Kurosz - H. Bukowski (Stopyra), Sawczuk, Pyż, Warenica, Bubiłek, Bucior (Ćwikła), Dąbek (K. Bukowski), Staroń (Pustelny), Murawski, Rajski (46. Woś)

Sędziował: Tomasz Ksyta z Dębicy. Żółte kartki: Koncewicz - Sawczuk, Murawski, Rajski. Widzów: 160

źródło: własne / przeleczdukla1947.futbolowo.pl