2022-11-19 16:45:47

Texom Sokół Sieniawa podzielił się punktami z KS Wiązownica

W lokalnych derbach Sokół Sieniawa podejmował KS Wiązownica. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

Pierwsza dobra okazja dla gospodarzy pojawiła się w 26. minucie, kiedy groźny strzał głową oddał Mateusz Geniec, golkiper Wiązownicy końcówkami palców sparował jednak piłkę na rzut rożny. Spotkanie było dość wyrównane i obie drużyny spokojnie kreowały swoje ataki.

Około 40. minuty z dużej odległości do bramki zaskakująco z rzutu wolnego uderzył Jarosław Lis, ale ostatecznie futbolówkę wybił bramkarz. Przed przerwą dobrą akcję wyprowadzili piłkarze z Wiązownicy, uderzał Michał Musik, ale jego strzał został zablokowany, później próbował dobijać jeszcze Kacper Rop, jednak futbolówka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty po zmianie stron świetną sytuację zmarnował Arkadiusz Kasia i trafił w słupek. W 69. minucie nadarzyła się kolejna szansa dla Wiązownicy. W polu karnym Arkadiusza Kasię sfaulował Mateusz Geniec i arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Patryk Zieliński. W 79. minucie złe ustawienie bramkarza wykorzystał Krystian Majka i uderzeniem z dystansu doprowadził do wyrównania. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się remisem.

0-1 Patryk Zieliński
1-1 Krystian Majka