2022-11-06 20:00:40

Trzy punkty jadą do Rzeszowa! Stal Rzeszów pokonała Skrę Częstochowa

Podopieczni Daniela Myśliwca pokonali Skrę Częstochowa i odnieśli siódme zwycięstwo w tym sezonie. Stal Rzeszów dominowała przez całe spotkanie i w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Od początku tego spotkania Stal Rzeszów narzuciła swój styl i konstruowała akcje na połowie przeciwnika. Już w 4. minucie z okolicy 5. metra głową uderzał Wiktor Kłos,ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Kolejne ataki podopiecznych Daniela Myśliwca nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu, a wszystkie próby strzałów były blokowane przez obrońców Skry Częstochowy. W 17. minucie po kolejnej wrzutce w pole karne głową próbował uderzać Bartłomiej Poczobut, ale futbolówka poleciała obok słupka.

Goście wciąż naciskali, kilkukrotnie próbował uderzać Patryk Małecki, dobrą sytuację po rzucie rożnym miał również Dawid Olejarka, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W grze gospodarzy było widać sporo niedokładności i ciężko było im przebić się pod pole karne rywali. W 39. minucie miejscowi próbowali stworzyć zagrożenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, sygnalizowali zagranie ręką zawodnika Stali, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Ostatecznie po pierwszej połowie Stal miała ogromną przewagę w posiadaniu piłki i stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji, gospodarze nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na bramkę.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się. Nadal inicjatywa była po stronie Stali, a gospodarze głęboko cofnęli się do defensywy. W 55. minucie po dośrodkowaniu Dawida Olejarki uderzał Patryk Małecki, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Stalowcy wciąż naciskali, w 61. minucie zza pola karnego strzelał Dawid Olejarka, ale futbolówka kolejny raz uderzyła w poprzeczkę.

W 76. minucie goście dopięli swego. Zewnętrzną częścią stopy uderzył Bartłomiej Poczobut i piłka pierwszy raz w tym meczu wylądowała w siatce. Po stracie bramki gospodarze aktywniej zaczęli grać w ofensywie, jednak dobrze w obronie spisywali się podopieczni Daniela Myśliwca i wynik meczu już się nie zmienił.

0-1 Bartłomiej Poczobut (75)

Skra Częstochowa: Karol Szymkowiak - Jan Flak, Szymon Szymański,  Adam Mesjasz, Beniamin Czajka,  Kamil Lukoszek - Jakub Sangowski (67,  Damian Hilbrycht), Adam Olejnik (81,  Kacper Łukasiak),  Przemysław Sajdak, Piotr Nocoń -  Filip Kozłowski (67, Krzysztof Ropski).

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec,  Łukasz Góra,  Kamil Pajnowski (38,  Krystian Wrona), Piotr Głowacki - Wiktor Kłos (62,  Damian Michalik), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (80, Krzysztof Danielewicz),  Dawid Olejarka, Andreja Prokić -  Patryk Małecki (81,  Kacper Piątek).

żółta kartka: Flak.