2022-10-29 22:50:56

Cosmos Nowotaniec rozprawił się Wólczanką Wólka Pełkińska

Cosmos Nowotaniec wygrał kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Grzegorza Pastuszaka  na własnym boisku pokonali Wólczankę Wólka Pełkińska, choć pierwsza połowa tego meczu była bardzo zacięta.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, jednak w pierwszej połowie Wólczanka postawiła trudne warunki. W 21. minucie z kontrą wyszli przyjezdni i Krzysztof Pietluch otworzył wynik spotkania. Cosmos od razu ruszył do odrabiania strat i sześć minut później było już 1-1, kiedy głową piłkę do bramki skierował Martin Geci.

Napędzeni tym trafieniem gospodarze dwie minut później cieszyli się z kolejnej bramki, której autorem był Vadym Yavorskyi. Wólczanka nie poddała się jednak bez walki i przed zakończeniem pierwszej połowy Krzysztof Szczepanik pokonał bramkarza gospodarzy i doprowadził do remisu.

Po zmianie stron konkretniejszy w swoich poczynaniach był Cosmos i siedem minut po zmianie stron miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie. Drugi raz w tym meczu bramkarza rywali pokonał Martin Geci. W 67. minucie było już 4-2, a do siatki trafił tym razem Nazarii Bohomaz. Okazałe zwycięstwo Cosmosu Nowotaniec przypieczętował Ivan Hura w 80. minucie. W końcówce obie drużyny otrzymały po czerwonej kartce i kończyły ten mecz w dziesiątce.

0-1 Krzysztof Pietluch (21)
1-1 Martin Geci (27)
2-1 Vadym Yavorskyi (29)
2-2 Krzysztof Szczepanik (35)
3-2 Martin Geci (52)
4-2 Nazarii Bohomaz (67)
5-2 Ivan Hura (80)