2022-10-29 18:41:00

Sokół Kolbuszowa Dolna pewnie pokonał Wisłok Wiśniowa

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał u siebie z Wisłokiem Wiśniowa w meczu 14. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Prowadzenie podopieczni trenera Sebastiana Ryguły objęli w 17. minucie meczu za sprawą trafienia Patryka Szczurka. Do tej pory spotkanie to było dość wyrównane, a sytuacje strzeleckie kreowały sobie obie drużyny. Zdobyta bramka dodała animuszu gospodarzom, którzy próbowali jeszcze podwyższyć do przerwy. Nie potrafili oni jednak skutecznie sfinalizować stwarzanych okazji.

Po przerwie Wisłok, mimo że nastawiony do odrabiania strat, szybko otrzymał kolejny cios w postaci czerwonej kartki dla Kacpra Zięby. Sokół grając w przewadze starał się kontrolować sytuację na boisku. Prowadzenie dla drużyny z Kolbuszowej Dolnej podwyższył w 79. minucie meczu Kamil Miśko. Niespełna trzy minuty później wynik na 3-0 ustalił Dawid Pałys-Rydzik.

Wisłok miał jeszcze w końcówce szansę na zdobycie bramki honorowej, jednak nie potrafił wiele wskórać przeciw solidnej defensywie gospodarzy.

Sokół przerwał tym samym świetną serię ośmiu meczów bez porażki podopiecznych trenera Tomasza Głąba. Drużyna z Kolbuszowej Dolnej wygrała drugi mecz z rzędu.

1-0  Patryk Szczurek (17.)

2-0  Kamil Miśko (79.)

3-0  Dawid Pałys-Rydzik (82.)