2022-10-08 14:20:00

Kolejne zwycięstwo Wieczystej Kraków! Tym razem z Wisłą Sandomierz

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Wieczystej Kraków. Podopieczni Dariusza Marca tym razem okazali się lepsi od Wisły Sandomierz.

Faworytem dzisiejszej potyczki była Wieczysta Kraków, jednak Wisła Sandomierz chciała z dobrej strony pokazać się na tle faworyta ligi. Podopieczni Jarosława Pacholarza napsuli sporo krwi beniaminkowi 3 ligi gr. IV i w pierwszej odsłonie bardzo dobrze prezentowali się na murawie. Efektem tego była bramka Jakuba Persaka, który w 41. minucie pokonał bramkarza miejsowych.

Podrażniona Wieczysta szybko ruszyła do odrabiania strat i w 44. minucie doprowadziła do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Radosław Majewski. Sandomierzanie po przerwie starali się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem i całkiem nieźle im to wychodziło. Więcej konkretów było jednak po stronie zespołu z Krakowa.

Podopieczni Dariusza Marca w 60. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Piotr Bujak. Wisła nie zamierzała się jednak poddawać i w kolejnych minutach cały czas próbowali postraszyć ekipę Wieczystej, która nie miała łatwo. Krakowianie jednak dobrze się bronili i nadal prowadzili 2-1, czekając na błędy rywala.

Wieczysta w 82. minucie otrzymała rzut karny, a tego na gola zamienił po chwili Radosław Majewski. Krakowianie po chwili podwyższyli prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Manuel Torres. Więcej trafień tego dnia już nie odnotowano i po końcowym gwizdku, lepsze nastroje mieli podopieczni Dariusza Marca, którzy wygrali 4-1.

0-1 Jakub Persak (41)
1-1 Radosław Majewski (44)
2-1 Piotr Bujak (60)
3-1 Radosław Majewski (84-rzut karny)
4-1 Manuel Torres (87)