2022-08-24 01:08:07

Klasa O Krosno: Lider zanotował kolejne zwycięstwo. Nie zawiedli również faworyci!

Za nami 2. kolejka w klasie O. Krosno. Kolejne trzy oczko dopisał Start Rymanów i beniaminek LKS Czeluśnica, a Stal Sanok i Czarni Jasło rozgromiły swoich rywali.

Drugą kolejkę rozpoczął mecz Stali Sanok z Przełomem Besko. Tym razem spadkowicz z 4 ligi nie dał szans swoim rywalom i odnotował pewne zwycięstwo 6-0. Stal od początku przejęła inicjatywę w tym spotkaniu i już w 3. minucie Mateusz Wanat wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Nakręcona Stal przed przerwą trafiła do siatki rywali jeszcze dwa razy, a autorami tych bramek byli Rafał Domaradzki i Marcin Sobol. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie nadal to miejscowi prowadzili grę i dwie bramki dołożył jeszcze Piotr Lorenc i jedną Maksymilian Wojdyła.

LKS Czeluśnica zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonali Przełęcz Dukle 4-0. Drużyna prowadzona przez Szymona Gołdę zdominowała rywali, którzy w tym meczu nie oddali celnego strzału na bramkę. "Czelsi" na prowadzenie wyprowadził Wojciech Munia w 27. minucie, ten sam zawodnik sześć minut później po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Dublet w tym spotkaniu zanotował również Mateusz Kuzio.

Czarni Jasło wygrali pierwszy raz w tym sezonie. Na własnym stadionie pokonali Bukowiankę Bukowsko aż 5-0. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Marcin Krajewski, a po jednym trafieniu dołożyli Karol Rzońca i Łukasz Urban

Cisy Jabłonica Polska pokonały OKS Markiewicza Krosno 2-0. W 10. minucie do własnej bramki trafił Jonasz Gonet, a prowadzenie gospodarzy podwyższył Jakub Frączek pięć minut przed końcem tego spotkania.

Lider tabeli Start Rymanów wygrał po raz drugi w tym sezonie, tym razem pokonał Zamczysko Odrzykoń 4-0. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Gierlasiński w 15. minucie. Po zmianie stron znakomite uderzenie zza pola karnego oddał Radosław Nikody i podwyższył wynik spotkania. Dwie minuty później strzelec drugiej bramki dograł do Rafała Nikody, a ten umieścił futbolówkę w siatce. W 89. minucie Rafał Nikody jeszcze raz wpisał się na listę strzelców i zamknął mecz.

LKS Górki zanotował pierwsze historyczne zwycięstwo w klasie okręgowej. Gospodarze pokonali Zamczysko Mrukowa 4-0. Błędy przyjezdnych bezlitośnie wykorzystywali zawodnicy LKS-u Górki. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Andreas Felipe Gonzalez, a po jednym trafieniu dołożyli Grzegorz Wojtowicz i Deiber Murillo.

Dwa remisy w tej kolejce zakończyły się takim samym wynikiem (1-1). MKS Arłamów Ustrzyki Dolne zremisował z Partyzantem Targowiska. Pierwsza połowa to dobra gra gospodarzy, którzy przez większość czasu prowadzili grę, jednak brakowało ostatniego podania, które mogłoby stworzyć większe zagrożenie pod bramką rywali. Miejscowi dopięli swego po zmianie stron, kiedy to Harrison Perea Espana wystawił piłkę do Brajana Milczanowskiego, a ten dobił futbolówkę do bramki. Partyzant Targowiska wyrównał w doliczonym czasie gry. Po rzucie wolnym do piłki doszedł Wiktor Dul i doprowadził do remisu.

LKS Tempo Nienaszów zremisował z Naftą Jedlicze. Pierwsza bramka padła dla gości w 59. minucie, a na listę strzelców wpisał się Damian Limberger. Około 70. minucie w polu karnym sfaulowany został Arkadiusz Majka. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i wyrównał wynik spotkania.