2022-08-23 19:05:00

Cztery bramki i kolejne zwycięstwo Cosmosu Nowotaniec! Pokonali Sokół Nisko

Cosmos Nowotaniec nie zatrzymuje się! (fot. własne)
Cosmos Nowotaniec wyrasta do miana głównego faworyta do awansu. Piłkarze Grzegorza Pastuszaka pokonali 4-0 Sokół Nisko.

Piłkarze Sokoła Nisko dzielnie bronili się w meczu z Cosmosem Nowotaniec. Do przerwy faworyt nie zdołał strzelić żadnej bramki. Jednak jedenaście minut po zmianie stron "worek z bramkami" otworzył Vladyslav Roslyakov. Zawodnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów i pięknym strzałem zdobył gola. Minutę później gospodarze mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Krystian Kalemba.

Po godzinie gry Roslyakov zagrał w pole karne do niepilnowanego Nazara Bohomaza, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Kacpra Moskala. Gospodarze nie ustawali w atakach i w 74. minucie Kalemba zdobył gola po zagraniu Denysa Demianenko. Wynik meczu na 4-0 ustalił w ostatniej akcji spotkania Ivan Hura po asyście Bohomaza.

Już w sobotę dojdzie do hitu 4 ligi podkarpackiej. Cosmos Nowotaniec, który urasta do miana głównego faworyta do wygrania ligi zmierzy się na wyjeździe z Karpatami. Początek meczu w Krośnie o godz. 11.

1-0 Vladyslav Roslyakov (56)
2-0 Nazar Bohomaz (60)
3-0 Krystian Kalemba (74)
4-0 Ivan Hura (90)

Cosmos Nowotaniec:
Shkarban - Zastavnyi (67. Demianenko), Petryk, Mykytsev, Roslyakov (74. Hura), Pieszczoch (46. Pena Lucumi), Kalemba, Nahornyi (46. Diaz Gomez), Laskowski (46. Bohomaz), Longe Diumasumbu (46. De Morais Crespo), Geci

Sokół Nisko:
Kacper Moskal - Gnatek, Bigas, Stępień, Chamera (68. Drelich), Mistrzyk (90. Janczyk), Młynarczyk (74. Dziopak), Toś, Flis (64. Pyryt), Filip Moskal (83. Kloc), Tabaka (78. Buczek)