2022-03-27 18:10:00

Rezerwy Stali Mielec pewnie pokonały Ekoball Stal Sanok

Rezerwy Stali Mielec pewnie pokonały Ekoball Stal Sanok 4-1. Tym samym przerwali passę trzech zwycięstw z rzędu drużyny z Sanoka.

To spotkanie kończyło serię gier 22 kolejki 4 ligi podkarpackiej. Od początku zapowiadało się bardzo emocjonująco. Przyjezdnych w Mielcu czekało trudne wyzwanie, ponieważ rezerwy Stali Mielec znajdowały się zacznie wyżej w ligowej tabeli.

Już od początku dało się wyczuć przewagę gospodarzy, spokojnie kreowali akcje i wyczekiwali swojej szansy. Ta nadarzyła się już w 24. minucie kiedy to dobitkę przy rzucie karnym wykorzystał Krystian Kardyś i było już 1:0. W pierwszej odsłonie spotkania więcej bramek już nie padło.

Stalowcy nie dawali za wygraną i nadal kontrolowali przebieg tego meczu. Pięć minut po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się znakomicie dysponowany dzisiaj Krystian Kardyś. Przewaga gospodarzy zaczynała być coraz bardziej widoczna a zawodnicy z Sanoka nie potrafili dojść do głosu. Skutkiem tego była trzecia bramka zdobyta w 60. minucie przez Davida Poreba, który wykorzystał niedokładne wybicie bramkarza gości.

Wydawało się, że w tym spotkaniu nic już się nie wydarzy, jednak Stal Sanok w końcu ruszyła i w 66. minucie piłkę w siatce umieścił Andrei Trukhan. Było to jak się później okazało honorowe trafienie dla sanockiej Stali.

Gospodarze podrażnieni tą sytuacją, już minutę po straconej bramce dołożyli kolejne trafienie, którego autorem był Damian Pyryt, wchodzący z ławki rezerwowych. Wynik spotkania już się nie zmienił i Stal II Mielec pewnie zwyciężyła 4-1.

1-0 Krystian Kardyś (24)
2-0 Krystian Kardyś (50)
3-0 David Poreba (60)
3-1 Andrei Trukhan (66)
4-1 Damian Pyryt (67)

Stal II Mielec: Kais Al-Ani, Czekaj Maciej, Łebek Kacper, Osuch Hubert, Wyparło Michael, Sosiński Paweł, Lonczak Marcin (Kacica Robert), Poreba David (Mikiera Michał), Kardyś Krystian (Pyryt Damian), Guca Konrad, Szczutowski Adrian (Pyryt Michał)

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski Piotr, Rivera Andrew, Niemczyk Damian, Adamiak Kamil, Bouteraa Sofiane, Słysz Kacper, Lorenc Piotr, Suszko Sebastian, Gawlewicz Mateusz, Trukhan Andrei, Słysz Szymon