2021-08-29 15:25:00

Błękitni Ropczyce lepsi od Igloopolu Dębica

Igloopol Dębica wrócił z Ropczyc bez punktów. (fot. Łukasz Żyła)
Błękitni Ropczyce wygrali z Igloopolem Dębica 3-1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Błękitni Ropczyce od początku meczu ruszyły do ataku. Już po kilku minutach po rozpoczęciu meczu jeden z zawodników gospodarzy uderzył piłką w słupek. W odpowiedzi atak Igloopolu Dębica zakończył się strzałem ponad poprzeczką bramki. Jeszcze w pierwszej połowie Błękitni dwukrotnie trafili w poprzeczkę bramki "Morsów". Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Siedem minut po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla Błękitnych. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Hubert Siepierski. Pomocnik gospodarzy pewnie wykorzystał "jedenastkę" i Błękitni wyszli na prowadzenie.

Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową strzelił Bartosz Waszczuk. W 63. minucie na strzał ze skraju pola karnego zdecydował się Kamil Tyrka i pięknym strzałem pokonał bramkarza Błękitnych. Futbolówka zanim wpadła do siatki to jeszcze odbiła się od popreczki. W kolejnych minutach "Morsy" złapały "wiatr w żagle", ale nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

Ich zapał ostudziła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla jednego z zawodników Igloopolu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Goście postawili wszysto na jedną kartę i w końcowych fragmentach mając rzut rożny pod bramkę przeciwników powędrował również bramkarz. Dośrodkowanie wyłapał Kamil Dybski i szybkim podaniem uruchomił Michała Ogrodnika, który wbiegł w pole karne i skierował futbolówkę do pustej bramki.

1-0 Hubert Siepierski (52-rzut karny)
2-0 Bartosz Waszczuk (56)
2-1 Kamil Tyrka (63)
3-1 Michał Ogrodnik (88)