2021-08-29 12:24:00

Blamaż Wólczanki Wólka Pełkińska. Tym razem przegrali wysoko z Orlętami Radzyń Podlaski

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała czwarty mecz w tym sezonie. Tym razem podopieczni Marcina Wołowca ulegli Orlętom Radzyń Podlaski aż 0-3.

Wólczanka Wólka Pełkińska jako pierwsza zaatakowała w meczu z Orlętami Radzyń Podlaski. Najpierw celny strzał oddał Adrian Soboń, ale na posterunku był Dawid Rosiak. Chwilę później Krzysztof Pietluch wyłożył piłkę Dawidowi Wachowi, ale jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką bramki ekipy z Radzynia Podlaskiego. Kilka minut później ponownie uderzył Wach. Tym razem celnie, ale ponownie doskonałą interwencją popisał się Rosiak.

Niespodziewanie w 32. minucie goście wyszli na prowadzenie. Piłkę po wrzutce z rzutu rożnego w polu karnym Wólczanki przyjął Mateusz Chyła i pokonał Jakuba Dutkę. Do końca pierwszej połowy gospodarze nie ustępowali w atakach, ale nic z tego nie wynikło.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, bardzo aktywny był tego dnia Wach. Jednak dwadzieścia minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Wach wybił ręką piłkę lecącą do bramki Wólczanki. Sędzia ukarał go czerwoną kartką oraz przyznał dla gości rzut karny. Jednak strzał z "jedenastki" Przemysława Koszela obronił Dutka.

Pomimo gry w osłabieniu nie ustępowali w atakach podopieczni Marcina Wołowca, ale na nic się to zdawało. W 75. minucie było w zasadzie po meczu. Karol Rycaj minął jednego z obrońców Wólczanki i strzelił obok Dutki. Wynik meczu na 3-0 dla gości ustalił Jan Bożym trzy minuty później.

Wólczanka Wólka Pełkińska po pięciu kolejkach ma zaledwie jedno "oczko" na swoim koncie. Natomiast Orlęta Radzyń Podlaski notują znakomity początek sezonu. Ekipa z Lubelszczyzny ma jedenaście punktów i zajmuje 3. miejsce.

0-1 Mateusz Chyła (32)
0-2 Karol Rycaj (75)
0-3 Jan Bożym (78)