2020-10-17 19:06:09

Dramatyczny mecz Karpat Krosno z Wisłokiem Wiśniowa. Gol w 90. minucie

Karpaty Krosno podzieliły się punktami z Wisłokiem Wiśniowa. (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno zremisowały z Wisłokiem Wiśniowa 2-2. Bramkę na wagę remisu dla gospodarzy zdobył Michał Stasz w doliczonym czasie gry.

Od początku meczu dużą przewagę osiągnęli piłkarze Wisłoka Wiśniowa. Ekipa Karpat Krosno dramatycznie się broniła. W pierwszym kwadransie między innymi Marek Fundakowski wybił piłkę z pustej bramki. Później Wisłok miał kolejne okazje, ale długo nie mogli zdobyć bramki.

Ostatecznie udało im się to dwie minuty przed przerwą. Gola dla ekipy prowadzonej przez Krzysztofa Koraba strzelił Michał Szymański. Jeden z zawodników Wisłoka oddał strzał, który obronił Mateusz Krawczyk, jednak nie miał szans przy dobitce Szymańskiego, który na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki.

Kwadrans po zmianie stron było 0-2. Tym razem bramkę dla Wisłoka zdobył Bartosz Złamaniec. Goście zasłużenie prowadziali, bowiem to oni rządzili i dzielili na boisku przy ul. Legionów 6 w Krośnie. Później obraz gry uległ zmianie. Wisłok skupił się na defensywie, natomiast podopieczni Dariusza Liany dążyli do zdobycia najpierw bramki kontaktowej.

W 76. minucie gospodarze zdobyli swoją premierową bramkę. Na strzał zdecydował się Samuel Asante. Bramkarz obronił, ale nie miał szans przy dobitce Karola Czelnego.

Później zadanie ułatwił Karpatom Adrian Nowak, który otrzymał czerwoną kartkę. Napastnik gości sfaulował wychodzącego na czystą pozycję skrzydłowego Karpat Krosno. Natępnie "Biało-niebiescy"przejęli inicjatywę i natarczywie atakowali gości. Przez ostatnie trzy minuty WIsłok Wiśniowa grał w dziewiątkę, bowiem jeden z zawodników otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Ostatecznie Karpatom udało się doprowadzić do remisu. Gola na wagę jednego "oczka" zdobył Michał Stasz w doliczonym czasie gry.

0-1 Michał Szmański (43)
0-2 Bartosz Złamanie (60)
1-2 Karol Czelny (76)
2-2 Michał Stasz (90)