2020-10-17 18:34:49

Igloopol Dębica ograł Legion Pilzno. Hat-trick Mateusza Stańczyka

Igloopol Dębica pokonał Legion Pilzno. (fot. Igloopol Dębica)
Igloopol Dębica pokonał Legion Pilzno aż 3-0. Wszystkie bramki dla ekipy "Morsów" zdobył Mateusz Stańczyk.

W pierwszej połowie meczu pomiędzy Igloopolem Dębica a Legionem Pilzno "wiało nudą". Jedyną akcję przeprowadzili gospodarze w 30. minucie meczu i akcja ta zakończyła się bramką dla "Morsów". Aleksander Drobot zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Stańczyka, a ten wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron do ataków rzucili się goście, ale ich zapał został ostudzony dwanaście minut po przerwie. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Miłosz Buras. Pomiędzy jedną kartką, a drugą upłynęło zaledwie kilka minut.

Chwilę później "Morsy" przeprowadziły perfekcyjną kontrę, którą zapoczątkował Drobot. Później zagrał do Przemysława Nalepki, a ten dośrodkował piłkę na piąty metr przed bramką. Futbolówkę przejął Stańczyk i po raz drugi wpisał się na listę strzelców dopełniając formalności.

Po tej bramce znów boiskowe wydarzenie przypominały te z pierwszej części gry, a więc emocji było jak na lekarstwo. Ostatecznie w doliczonym czasie Mateusz Stańczyk minął kilku obrońców i uderzył nie do obrony dla Mateusza Kochana. Tym samym skompletował hat-tricka i zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 3-0.

1-0 Mateusz Stańczyk (32)
2-0 Mateusz Stańczyk (60)
3-0 Mateusz Stańczyk (90)