2020-09-27 18:18:30

KS Wiązownica nie dała rady Orlętom Radzyń Podlaski

Nie tak miało wyglądać dzisiejsze popołudnie w Wiązownicy. Beniaminek mocno liczył na przełamanie, jednak tym razem musiał obejść się smakiem.

KS Wiązownica w dzisiejszym meczu z Orlętami Radzyń Podlaski chciał w końcu się przełamać. Oba zespoły w 13. kolejce poszły na kompromis, a mianowicie podzieliły się punktami odpowiednio z Texom Sokołem Sieniawa i Wisłą Sandomierz. Warto jednak dodać że zespół z Radzynia Podlaskiego w środę odrabiał zaległości i w tym starciu musiał uznać wyższość Wólczanki Wólka Pełkińska.

Obie ekipy miały swoje okazje do zdobycia gola, jednak żadna z nich w pierwszej odsłonie nie wpadła do siatki. Więcej działo się po zmianie stron. Podopieczni Valerija Sokolenko prowadzenie objęli w 52. minucie, a do siatki trafił Kacper Wydra. Wydawało się że to trafienie da kopa miejscowym, którzy po chwii mogli prowadzić już 2-0, ale niestety, były to miłe złego początki.

Orlęta po stracie bramki ruszyły do odrabiania strat i w 63. minucie było już 1-1 po bramce Adriana Nowosadko z rzutu karnego. Sytuacja ta mocno prodrażniła miejscowych, którzy chcieli błyskawicznie odzyskać prowadzenie. Ekipa dowodzona przez Artura Bożyka natomiast nie zamierzała poprzestawac na remisie, wobec czego w Wiązownicy zrobiło się bardzo ciekawe widowisko.

Konkretniejsi w poczynaniach ofensywnych byli jednak goście, którzy w 82. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Edvinas Baniulis. Zespół z Radzyna Podlaskiego dostał wiatru w żagle i 120 sekund później było już 1-3 po golu Michała Kobiałki. Beniaminek próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale wynik nie uległ już zmianie.

1-0 Kacper Wydra (52)
1-1 Adrian Nowosadko (63-rzut karny)
1-2 Edvinas Baniulis (82)
1-3 Michał Kobiałka (84)

KS Wiązownica: Cynar – Gliniak (88. Lorenc), Sokolenko, Staszczak, Kumor – Janik, Rop, Szafar, Wydra, A. Kasia (24. Mac) – Dziedzic (62. A. Gil)

Orlęta Radzyń Podlaski: Klebaniuk – Idzikowski, Sastre, Kobiałka, Wojczuk, Syryjczyk, Rycaj, Nowosadko, Baniulis (87. Bożym), Wiatrak (68. Kalita), Kamiński

Żółte kartki: Janik, Wydra, Max

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)