2020-09-27 17:21:44

Marek Fundakowski dał zwycięstwo Karpatom Krosno w starciu z Partyzantem MAL-BUD1 Targowiska

Dziś zostały rozegrane kolejne derby okręgu Krosno w tym tygodniu. Karpaty udały się do Targowisk, gdzie zagrali z tamtejszym Partyzantem. Emocji nie brakowało.

Karpaty Krosno do dzisiejszej wyjazdowej potyczki przystąpili w bardzo dobrych humorach. Zespół dowodzony przez Dariusza Lianę pokonał w środę w derbach Czarnych 1910 Jasło. Partyzant MAL-BUD1 Targowiska także nie miał wolnej środy, bowiem tego dnia grął puchar. Ich nastroje dziś jednak nie były najlepsze.

Ekipa dowodzona przez Łukasza Śliwińskiego przegrała z Kotwicą Korczyna i dziś chciała się przełamać. Gospodarze od pierwszych minut rozpoczęli poszukiwania gola 1-0, jednak nie było to łatwe, bowiem Karpaty także miały chrapkę na wygraną. Starania Partyzanta okazały się jednak skuteczne, który w 30. minucie objął prowadzenie po golu Damiana Szczura.

To widocznie podrażniło ekipę z Krosna, która czym prędzej ruszyła do ataku, celem doprowadzenia do wyrównania. Sztuka ta udała jej się osiem minut później, a gola na 1-1 zdobył Karol Czelny. Partyzant tuż przez przerwą próbował jeszcze odzyskać prowadzenie, lecz ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Obie ekipy w drugiej odsłonie miały swoje sytuacje. Zarówno jednych jak i drugich remis nie zadowalał, wobec czego każda z drużyn dążyła do przechylenia szali na swoją korzyść. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem, to sprawy w swoje ręcę wziął Marek Funakowski, który w doliczonym czasie gry zdobył gola na 1-2.

1-0 Damian Szczur (30)
1-1 Karol Czelny (38)
1-2 Marek Fundakowski (90)

Korzystając z okazji zarząd klubu z Targowisk pragnie po raz kolejny serdecznie podziękować firmie PKN Orlen będącą sponsorem szkoleń piłkarskich dzieci i młodzieży w klubie Partyzant MAL-BUD1 Targowiska