2020-09-25 20:09:57

Druga wygrana Developresu SkyRes Rzeszów stała się faktem. Rysice wywiozły trzy punkty z Łodzi!

Cenne zwycięstwo na swoje konto dopisał Developres SkyRes Rzeszów. Rysice pokonały 3:1 Grot Budowlanych Łódź i tym samym z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza partia dostarczyła kibicom sporo emocji, bo do samego końca ważyły się jej losy. Ostatecznie to ekipa Developresu SkyRes Rzeszów przechyliłą szalę zwycięstwa na swoją korzyść i triumfowała 25:23.

W drugiej odsłonie było już zdecydowanie łatwiej, bo rzeszowianki szybko odskoczyły rywalkom i w zasadzie do końca były stroną wiodącą. Świetnie w ataku spisywała się Kiera Van Ryk, na którą nie mogły znaleźć recepty łodzianki. Dobra gra pozwoliła wygrać podopiecznym Stephana Antigi 25:15.

W trzeciej partii ponownie było sporo walki i wydawało się, że Rysicom uda się wygrać ten mecz 3:0, jednak tak się nie stało i Budowlane wygrały premierową partię.

Decydującego seta lepiej zaczęły rzeszowianki, które zyskały kilka punktów przewagi. Niestety gospodynie szybko dogoniły wynik i końcówka czwartego seta zapowiadała się bardzo ciekawie. Na szczęscie dla rzeszowianek, gospodynie nie zdołały wygrać tej partii i to Developres wywiózł z Łodzi cenne 3 punkty.

GROT Budowlani Łódź 1:3 Developres SkyRes Rzeszów

(23:25, 15:25, 25:23, 22:25)

MVP: Jelena Blagojević