2020-02-29 16:33:00

Apklan Resovia jak walec! Gryf Wejherowo zmiażdżony

Podobne tematy 2 liga Apklan Resovia
Apklan Resovia udanie zainaugorowała rozgrywki 2 ligi. W pierwszym meczu po przerwie zimowej podopiczni Szymona Grabowskiego pokonali 6-0 Gryf Wejherowo.

Już w czwartej minucie meczu pomiędzy Apklan Resovią a Gryfem Wejherowo piłka zatrzepotała w siatce, jednak gol nie został uznany, bo Daniel Świderski był na pozycji spalonej. Piłkarze Szymona Grabowskiego nie ustawali jednak w atakach i co chwilę stwarzała sobie świetne okazje do zdobycia bramki.

W 20. minucie wynik meczu otworzył Daniel Świderski, dwanaście minut później na rajd zdecydował się Rafał Mikulec i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Piłka zanim wpadła do siatki to odbiła się jeszcze od słupka. Później kolejne okazje marnował Świderski, który do przerwy powinien mieć na swoim koncie hat-tricka.

W doliczonym czasie pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Szymon Kaliniec, który płaskim strzałem pokonał Wiesława Ferrę i na przerwę "Pasiaki" schodziły z trzybramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron do ataków rzucili się piłkarze Gryfu Wejherowo, ale ich zapał trwał niespełna dziesięć minut. W 58. minucie było 4-0, a bramkę zdobył Daniel Świderski. Cztery minut później gola dla ekipy prowadzonej przez Szymona Grabowskiego strzelił Sebastian Zalepa, który głową skierowł futbolówkę do siatki.

Mecz zakończył się zwycięstwem Apklan Resovii 6-0, wynik meczu ustalił Karol Twardowski osiem minut przed końcem spotkania. Tym samym udanie Resovia weszła w rozgrywki 2 ligi po przerwie zimowej.

1-0 Daniel Świderski (20)
2-0 Rafał Mikulec (32)
3-0 Szymon Kaliniec (45+1)
4-0 Karol Świderski (58)
5-0 Sebastian Zalepa (62)
6-0 Karol Twardowski (82)