2020-01-22 22:22:56

Stal Stalowa Wola wysoko przegrała z rezerwami Startu Lublin

Stalówka boleśnie przegrała z rezerwami Startu Lublin (fot. Radosław Kuśmierz)
Stalówka boleśnie przegrała z rezerwami Startu Lublin (fot. Radosław Kuśmierz)
Komplikuje się sytuacja w tabeli podopiecznych Bogdana Pamuły. Zielono-czarni w tej rundzie jeszcze nie wygrali, a żeby się utrzymać, muszą zacząć to robić.
 
Początek spotkania był dość wyrównany i nic nie wskazywało, że Stal Stalowa Wola dostanie taki łomot. Przyjezdni dobrze sobie radzili, jednak z czasem to rezerwy Startu Lublin zaczął się rozkręcać. Przewaga jednak nie była aż tak widoczna i po pierwszej kwarcie, gospodarze prowadzili sześcioma punktami.
 
Stalówka chciała jak najszybciej zbliżyć się do rywala i to jej się w miarę udawało, bowiem dystans był niewielki. Zielono-czarni naprawdę dobrze się prezentowali, choć w końcówce pierwszej połowy wyglądało to już gorzej. Miejsowi przycisnęli i odskoczyli rywalom na szesnaście oczek.
 
Ekipa Bogdana Pamuły nie zamierzała się jednak poddawać i mimo dość dużego balastu punktowego, starała się odrobić straty. To było jednak za mało, a na domiar złego, gospodarze zaczęli coraz śmielej sobie poczynać. 
 
Nie wyglądało to zbyt dobrze i po trzeciej kwarcie, szanse Stalówki na korzystny wynik były niewielkie. Zespół z Lublina nie zamierzał się jednak zatrzymywać i w ostatniej części gry był bezlitosny dla zielono-czarnych, co ostatecznie poskutkowało przewagą prawie 50 punktów na koniec.
 
U!NB AZS UMCS Start II Lublin - ZKS Stal Stalowa Wola 111-65 (22-16, 22-16, 30-18, 33-15)
 
U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Nycz 15, Dobrowolski 2, Uniłowski 2, Myśliwiec 19, Pelczar 17, Wąsowicz 6, Obarek 13, Jaworski 16, Wiśniewski 9, Matysek 0, Waniewski 12
 
ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 7, Andreasik 0, Buczek 2, Pietras 6, Tabor 13, Łabuda 17, Bejnar 4, Nowik 8, Wojtanowicz 0, Siembida 3, Jadaś 5
 
Sędziowali: Marek Ulewiński, Sebastian Kotowski
 
Komisarz: Arkadiusz Starnawski

Czytaj także

Komentarze (3)

Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.