2020-01-22 21:50:32

AZS PWSTE Jarosław pokonał Unię Tarnów

Jarosławianie odczarowali własną halę i wygrali z Unią Tarnów (fot. Claudia Photography)
Podopieczni Tomasza Fortuny wrócili do własnej hali i w środowy wieczór podejmowali tam zespół z Tarnowa. Beniamiek odczarował swój parkiet i wygrał na nim po raz pierwszy w nowym roku.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany, a obie drużyny szły cios za cios. AZS PWSTE Jarosław szukał jednak sposobu, jak odskoczyć Unii Tarnów, lecz ta błyskawicznie doprowadzała do wyrównania. Gospodarze jednak mocniej przycisnęli i po pierwszej kwarcie prowadzili trzema oczkami.

Po krótkiej przerwie, jarosławianie ruszyli z kopyta i powiększyli swoją przewagę. Wraz z upływem czasu, tarnowianie jednak zaczęli odrabiać straty. Końcówka należała jednak do miejscowych, którzy zdobyli jeszcze cztery punkty. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 42-34.

Akademicy po zmianie stron, nadal kontynuowali dobrą grę i przy okazji powiększali swoją przewage. Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze, choć Unia cały czas starała się utrzymywać dystans, który będzie realny do odrobienia.

Zespół dowodzony przez Tomasza Fortunę nie chciał na to pozwolić i tym razem postanowił zagrać dobrą ostatnią kwartę, która ostatnimi czasy była prawdziwą zmora. Miejsowi przeszli od słów do czynów, dzięki czemu po meczu mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

AZS PWSTE Jarosław - MUKS 1811 Unia Tarnów 89-65 (25-22, 17-12, 20-17, 27-14)

AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 9, Fortuna, Krawiec 19, Gumiński 17, Suliba 2, Mikołajko 14, Majka 4, Buszta 3, Argasiński 4, Strzępek 6, Reichert 8, Bielecki 3

MUKS 1811 Unia Tarnów: Boduch 0, Hałka 8, Iskra 11, Niemczura 1, Karlik 15, Moskal 3, Bona 2, Sulowski 19, Słapiński 2, Schabowski 4, Targoński 0

Sędziowali: Michał Kurcz, Łukasz Oleksy

Komisarz: Jan Kuniec