2020-01-12 12:30:54

Stal Stalowa Wola wysoko przegrała z Turem Basket Bielski Podlaski

Ekipa z Bielska Podlaskiego wysoko ograła Stalówkę (fot. Radosław Kuśmierz)
Niestety nowy rok nie przynosi póki co lepszych wyników Stalówki. Koszykarze zielono-czarnych przegrali kolejny mecz i ich sytuacja nie jest za wesoła.

Stal Stalowa Wola chciała w dobrym stylu, przywitać się ze swoimi kibicami w nowym roku. Niestety, Tur Basket Bielsk Podlaski miał inne zdanie na ten temat i szybko wybił te marzenia z głowy. Przyjezdni od początku z łatwością punktowali Stalówkę.

Walczący o awans zespół z Bielska Podlaskiego był bezlitosny dla zielono-czarnych i po pierwszych dziesięciu minutach prowadził 4-27. Po krótkiej przerwie, podopieczni Bogdana Pamuły wzięli się do odrabiania strat i wraz z upływem czasu zaczęło to wyglądać na prawdę dobrze.

Stalówka w drugiej kwarcie zdobyła aż dwadzieścia punktów, co dawało nadzieję na nawiązanie walki w dalszych minutach gry. Po przerwie, Tur widząc co się dzieje, szybko narzucił swój styl gry, jednak Stalówka dzielnie się broniła.

Ekipa Kamila Zakrzewskiego tego dnia była dużo konkretniejsza, a w dodatku na Stali ciążył balast. Trudno było mówić o korzystnym rezultacie, jednak gra wyglądała bardzo dobrze. Stalówka w ostatniej kwarcie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, lecz ostatecznie przegrała to spotkanie.

ZKS Stal Stalowa Wola - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 57-80 (4-27, 20-13, 14-21, 19-19)

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 12, Andreasik 0, Buczek 0, Bednarz 0, Pietras 0, Tabor 17, Łabuda 5, Bejnar 0, Nowik 5, Wojtanowicz 10, Siembida 0, Jadaś 8

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Nieściór 3, Bębeniec 12, Wróblewski 7, Kuczyński 6, Król 15, Stefanik 7, Pisarczyk 7, Milewski 5, Weres 9, Żero 3, Marczuk 4, Lewandowski 2

Sędziowali: Miłosz Tracz, Jakub Heród

Komisarz: Ignacy Suwała