2020-01-12 11:51:48

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Energę Kotwica Kołobrzeg

Doskonała końcówka przesądziła o wygranej łańcucian (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego coraz bliżej pierwszego miejsce. Łańcucianie w meczu siedemnastej serii gier pokonali ekipę z województwa zachodniopomorskiego.

Rawlplug Sokół Łańcut nienajlepiej rozpoczął potyczkę z Energą Kotwica Kołobrzeg, bowiem ta dość szybko wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie. To widocznie zdziwiło miejscowych, którzy szybko zaczęli odrabiać straty.

Żółto-czarni dobrze się prezentowali i tuż przed przerwą odrobili straty. Niestety po tym, kołobrzeżanie się przebudzili i w ostatnich sekundach powalczyli. To spowodowało, że goście na krótki odpoczynek schodzili z dwoma punktami przewagi.

Sytuacja ta podrażniła łańcucian, którzy szybko ruszyli do odrabiania strat, jednak nie było to takie łatwe. Obie drżyny szły cios za cios, jednak zespół z Kołobrzegu cały czas wygrywał, choć jego przewaga nie była zbyt wielka.

Zespół z ulicy Armii Krajowej 57 tracił do przyjezdnych zaledwie dwa punkty, ale po przerwie obraz gry był identyczny jak dotychczas. Gdy tylko podopieczni Dariusza Kaszowskiego odrobili stratę, to zaraz Energa Kotwica Kołobrzeg odzyskiwała prowadzenie.

Gospodarze aby myśleć o wygranej, musieli postawić w ostatniej kwarcie wszystko na jedną kartę. Zespół dowodzony przez Nikołaja Tanasiejczuka nie dawał jednak za wygraną i dzielnie stawiał czoła miejscowym, którzy dwoili się i troili, aby tylko wyjść na prowadzenie.

Mecz był bardzo zacięty, a Rawlplug Sokół Łańcut cały czas był zdeterminowany aby wygrać na własnej hali. Kołobrzeżanie dzielnie się trzymali, jednak na trzy minuty przed końcem, to gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli rozdawać karty. Doskonała końcówka miejscowych, sprawiła że to oni po meczu mogli cieszyć się z wygranej.

Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 99-94 (20-22, 29-29, 21-23, 29-20)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 12, Kulikowski 1, Karolak 27, Wieloch 8, Pawlak 15, Szymański 0, Klima 12, Noga, Ciechociński 13, Czerwonka 11

Energa Kotwica Kołobrzeg: Kruszczyński 10, Stanios 18, Bodych 14, Walda 11, Madray 21, Przyborowski 21, Dłoniak 11, Janczak 0, Wróbel 0, Grudziński 0

Sędziowali: Paweł Pacek, Marek Czernek, Błażej Rymarczyk

Komisarz: Sławomir Benek