2019-12-02 11:47:50

Rawlplug Sokół Łańcut uległ Górnikowi Trans.eu Wałbrzych

Łańcucianie walczyli, ale żeby wygrać zabrakło niewiele (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego wracają z województwa dolnośląskiego na tarczy. Łańcucianie w meczu na szczycie musieli uznać wyższość Górnika.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla Górnika Trans.eu Wałbrzych, który błyskawicznie uzyskał odpowiednią przewagę. Rawlplug Sokół Łańcut próbował nawiązać walkę, ale z każdą minutą gospodarze jeszcze bardziej odjeżdżali.

Zespół dowodzony przez Łukaza Grudniewskiego, kontynuował koncertową grę, a łańcucianie nie mogli nic zrobić i na krótką przerwę schodzili z dwudziestopunktową stratą. W kolejnych dziesięciu minutach, Górnik nadal dominował, ale już nie tak mocno jak w pierwszej kwarcie.

Żółto-czarni powoli odrabiali straty i pierwsza połowa meczu zakończyła się pewną wygraną miejscowych. Strata trzynastu punktów była do odrobienia, wobec czego podopieczni Dariusza Kaszowskiego, od razu wzięli się do roboty.

Łatwo nie było, jednak Górnik cały czas zachowywał chłodną głowę i nie dopuścił do zmniejszenia przewagi. W ostatnich dziesięciu minutach, łańcucianie postawili wszystko na jedną kartę, ale zespół z Wałbrzycha mądrze się bronił.

Rawlplug Sokół Łańcut jednak cały czas miał nadzieję i w pewnym momencie strata wynosiła zaledwie cztery oczka, a niedługo po tym już tylko dwa. Żółto-czarni wierzyli w sukces, ale ich nadzieje pogrzebali gospodarze w ostatnich dziesięciu sekundach.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Rawlplug Sokół Łańcut 82-76 (27-7, 12-19, 14-14, 29-36)

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Pieloch 13, Zywert 7, Cechniak 13, Durski 0, Jakóbczyk 12, Wróbel 8, Glapiński 15, Jeziorowski, Koperski 2, Podejko, Kulka 9, Ratajczak 3

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 6, Kulikowski 3, Karolak 2, Wieloch 19, Szymański 13, Klima 9, Konopatzki 13, Ciechociński 8, Czerwonka 3

Sędziowali: Tomasz Konopacki, Radosław Szagun, Mateusz Dukiel

Komisarz: Jerzy Maciek