2019-09-25 16:21:31

Stal Rzeszów przegrała z Pogonią Szczecin i zakończyła pucharową przygodę

Stal Rzeszów dzielnie walczyła z Pogonią Szczecin (fot. Pogoń Szczecin)
Piłkarze Janusza Niedźwiedzia kończą pucharową przygodę. Rzeszowianie mogą jednak być z siebie dumni, bowiem nawiązali równą walkę z aktualnym liderem PKO Ekstraklasy.

Piłkarze Stali Rzeszów nie zamierzali się płaszczyć przed ekipą Pogoni Szczecin i już w 3. minucie dwójka snajperów stworzyła bardzo ciekawą akcję, jednak Grzegorz Goncerz był na spalonym. To podrażniło Portowców, którzy od tej pory ruszyli do ataku.

Groźnie na bramkę Gerarda Bieszczada uderzał Iker Guarrotxena, lecz ostatecznie trafił w jednego z gospodarzy. Po chwili to rzeszowianie starali się zrewanżować, jednak dobrze w bramce spisywał się Jakub Bursztyn.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia chcieli poszukać swoich okazji z liderem PKO Eklstraklasy. Na bramkę Pogoni uderzali Piotr Głowacki oraz 31-letni wychowanek Krakusa Nowa Huta, jednak dobrze w bramce spisywał się 21-letni gorzowianin.

Obie drużyny szukały swoich szans, jednak w 21. minucie dużo szczęścia miała Stal, bowiem piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Kowalczyk, lecz minimalnie się pomylił. Goście mocniej przycisnęli i to oni przez resztę pierwszej połowy dominowali, jednak ostatecznie bramki do przerwy nie padły.

Po zmianie stron to nadal goście byli stroną dominującą i wciąż szukali premierowefo trafienia. Bardzo aktywny na połowie Stali był 21-letni wychowanek Salosu Szczecin, lecza nadal nie było goli. Miejscowi przeczekali napór szczecinian i zaczęli szukać swoich okazji.

Co raz bardziej rzeszowianie zagrażali bramce Jakuba Bursztyna, a swoją szansę miał m.in. Grzegorz Goncerz, jednak golkiper Portowców nie dał się zaskoczyć. Po chwili szczecinianie postanowili się zrewanżować, lecz strzał Soufiana Benyaminy wybronił 26-letni dębiczanin.

Goście jednak zaczęli się denerwowaći w końcu w 69. minucie wyszli na prowadenie. Napierw uderzał Tomas Podstawski, lecz z jego strzałem poradził sobie Gerard Bieszczad, lecz wobec dobitki Benedikta Zecha był już bezradny.

Miejscowi ruszyli do odrabiania strat, chcąc nawiązać walkę z drużyną Pogonii, jednak podopieczni Kosty Runjaica mądrze się bronili. W końcówce Stal dominowała, jednak zabrakło jej czasu i odpadła rozgrywek Totolotek Pucharu Polski,

Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin 0-1 (0-0)

0-1 Benedikt Zech (69)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Damian Sierant, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga (80. Damian Michalik), Piotr Głowacki - Dominik Chromiński, Wojciech Reiman, Adrian Ligienza (58. Łukasz Mozler), Michał Nawrot - Grzegorz Goncerz, Artur Pląskowski (69. Tomasz Płonka)

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllpoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Iker Guarrotxena (78. Srdan Spiridonovic), Damian Dąbrowski, Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk (86. Zvonimir Kozulj) - Soufian Benyamina, Michalis Manias (69. Adam Buksa)

Żółte kartki: Triantafyllpoulos

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)

Czekamy na komentarz pana Niedzwiedzinho

Resoviak 2019-09-25 16:28:30

Nie grali źle. Lecz przez utrzymywanie się przy piłce nie wygrywa się meczów, Pogoń też nie pokazała fajerwerków. Jednym słowem mecz bez historii.

~anonim 2019-09-25 16:30:16

Jeśli ktoś nie oglądał, to patrząc na suchy wynik i czytając ową relację, może pomyśleć że awans był na wyciągnięcie ręki, ale nie przesadzajmy. Fakt- pierwsza połowa wyrównana, choć raczej za sprawą Pogoni grającej "na stojąco". W weekend Jaga. Chciano wygrać najmniejszym nakładem sił. Wystarczyło, że po przerwie nieznacznie podkręcili tempo, by ich przewaga była już bezdyskusyjna. Druga część toczona niemal wyłącznie na połowie Stali, a 0:1 jest absolutnie najniższym wymiarem kary. Z samymi tylko 100% sytuacjami mogło być spokojnie 0:3. Czekamy jeszcze na konferencje naszego wfisty. Ciekawe co tym razem palnie.

Stary Niedźwiedź 2019-09-25 16:31:21

Graliśmy swoją piłkę, byliśmy lepsi w tym meczu, możemy schodzić z podniesionymi głowami. Niestety piłka nie zawsze jest sprawiedliwa i dziś przegrała drużyna, która dominowała...Dziękuję.

Niedźwiedź 2019-09-25 16:35:22

Stwierdzam że to mój zespół był lepszy ,straciliśmy tylko jedną bramkę,graliśmy po swojemu i jeszcze raz twierdzę że to mój zespół był lepszy ,zdominowaliśmy przeciwnika i lepiej operowalismy piłka chociaż murawa była bardzo nasiąknięta po ulewie

Trener 2019-09-25 16:39:40

Gdybyśmy mieli taką publikę jak na derbach to napewno byśmy wygrali,ale dzisiaj frekwencja na widowni niedopisała i trybuny były pustawe,firma fibrain za mało biletów rozdała

Meite 2019-09-25 16:40:00

Za chwilę rzecznik napisze, że na trybunach było 4892 widzów xD

~anonim 2019-09-25 16:44:27

Widzów tak mało bo trzeba wziąć wolne i do Rzeszowa dojechać a korki o tej porze jak cholera.

Ile 2019-09-25 16:59:08

Widzów 500

Buj 2019-09-25 16:59:32

Proszę państwa oto miś. Miś jest smutny dziś. Chętnie wygrać chciał, ale było za ślisko i mało ludzi. W ogóle to same kontuzje i brak "ławki". Mimo to dużo nie brakło, aby strzelić te 22 bramki, bo nasza przewaga była bezdyskusyjna.

~anonim 2019-09-25 17:30:20

chyba 2 różne mecze goście grali w rezerwowym składzie ,słaby poziom meczu murawa fatalna stwierdził gracz pogoni co sugeruje że wygrali by wyżej ,

kibic 2019-09-25 17:30:47

w końcówce stal dominowała???!!! marny pismaku jaki ty mecz oglądałeś ?

słabiutki mecz ,słaby poziom ,kiepskie boisko ,mokro i łącza kiepskie transmisje przerywało ,widzów niewiele .ponuro z rezerwami pogoni

xxx 2019-09-25 17:48:45

ile Resovii na Hutniku ??

wawa 2019-09-25 17:49:23

słowem prowincja.gratulacje dla Pogoni .

HAHA 2019-09-25 17:49:54

ile by nie było tych widzów to i tak więcej niż was

~anonim 2019-09-25 17:51:13

O tej Lechii Gdańsk to wy jeszcze za dwadzieścia lat będziecie mówić!My z Lechią to My z Lechią tamto!hehe

poraszka 2019-09-25 17:52:11

lanie w hutniku

Stal 2019-09-25 17:52:21

Pierwsza połowa wyrównana druga dominacja Pogoni , trudno i tak by tego pucharu nie wygrali przynajmniej fajny przeciwnik przyjechał do Rzeszowa.

obiektywny 2019-09-25 17:56:28

Bo z Lechią był piękny mecz i bramki i dużo widzów a Resovia do przerwy prowadziła i atmosfera doping był super ,a mecz stali nawet nie ma co komentować ponury na niskim poziomie i mała ilość widzów mimo propagandy trąbienia

Trener Jan Miś 2019-09-25 18:12:36

Dziś straciliśmy swoją tożsamość i chwilami musieliśmy się bronić. Ale ogólnie i tak byliśmy lepsi. Nawet w tym obiektywnym portalu napisano, że dominowaliśmy. Po prostu jesteśmy najlepsi. A ja to jestem jeszcze lepszy niż my jesteśmy.

do ha ha 2019-09-25 18:19:12

Ale Cię żal ściska maść nie pomaga wow , frekwencja była duża kto chciał to przyszedł nie zazdrość bo żyłka pęknie wy ciągle chcecie do tego nawiązać ale wam nie wychodzi z pogonią pudło .Porównując oba mecze to każdy przyzna tylko Rzeszowie tylko Resovia

:) 2019-09-25 18:25:19

PORÓWNUJĄC DERBY W RZESZOWIE TYLKO STAL :)

Nowe miasto Resovia 2019-09-25 18:46:32

w czym stal ?przecież was było z 200 reszta to zaproszeni przyjezdni pikniki którzy po gwizdku szybko na busa a was została garstka i dziś też to było widać mimo ciągłego sztucznego pompowania balonika.

Anonim 2019-09-25 18:48:53

Pruliście się,że u nas były szkoły,mogliście zrobić to samo zamiast przynosić wstyd w telewizji,komentatorzy nawet mylili sobie wasz zespół i wypowiadali nazwę Resovii. Proponuje Niedzwiadkowi oglądać powtórkę meczu i zobaczyć co eksperci podczas waszego meczu mówili o derbach i kto tam byl dominatorem. Zawsze nad wami ŚsK !!

Anonim 2019-09-25 18:48:54

Niedźwiedź już śpi stal też po 2019-09-25 19:01:28

Kibiców na moje oko około z 3.5tys pewnie tak napiszę, stał dominowała była przy piłce więc była lepsza i tyle. Trudne warunki dlatego nie wygrala stal no i ta pogoda.. No tragedia. W derbach stał była duzo lepsza tutaj tez . Ogólnie zawsze jest Ale nie ma wyniku. Jestem trener niedźwiedź mam dużo kasy duzo zawodników i oni coś tam se grają.

Tomi 2019-09-25 19:03:45

Bez przesady Stal nie była lepszą drużyną , nawet nie była to wyrównana gra. Pogoń po prostu grała lepszą piłkę i zasłużenie wygrała.

golwes 2019-09-25 19:11:30

Mateusz Borek ujawnia zapis w kontrakcie Niedzwiedzia: premia za awans do ligi mistrzów.Czyli jednak stał to stan umysłu:)

~anonim 2019-09-25 19:38:52

Na razie co Janusz potrzebował paki za I ligę, żeby wydostać się z III. Obawiam się, że na Mistrza Polski i Ligę Mistrzów, Messi mógłby nie wystarczyć.

Choroba postępuje. Dajcie kaftan póki nie jest za późno.

ŚmK 2019-09-25 19:50:09

Hutnik Kraków 0 osób PAMIĘTAMY

haha 2019-09-25 19:55:39

Wee..Rzeszów miasto andersenów. Najpierw Resovia zarejestrowana w 1910 roku robi z siebie pośmiewisko wmawiając wszystkim, że istnieją od 1905 roku, bo ktoś tam wtedy kopał boisko na podwórku. Potem Stal zrobiła derby stulecia, podwójnie zawyżając liczbę kiboli, choć zdjęcia rozwiały wątpliwości- nie było nawet połowy z deklarowanej na oprawcach sumy. Słowem anderseny podkarpacia w.. stolicy podkarpacia.

~anonim 2019-09-25 20:20:21

Dla świadomości smierdzacych z pod tamy, frekwencja na meczu Resovia-Lechia ponad 4700 z czego niespełna 1000 dzieciaków dla których klub zrobił niespodzianke to i tak wychodzi że było 3,5 tysiąca więcej niż dzisiaj na miejskim wasz balonik jest dziurawy ulatuje powietrza mieszkańcy Rzeszowa widzieli w derbach która drużyną w mieście jest o niebo lepsza i wybierają klub z tradycjami klub z klimatem, atmosfera na meczach przy Wyspiańskiego jest mega kozacka gdzie dziewczyny z miejskiego moga tylko pozazdrościć czekamy teraz na losowanie niech Resovia trafi na kogoś z ekstraklasy to pokażemy wam jak się robi frekwencja na meczu AVE CWKS

rzeszowiak 2019-09-25 20:28:35

sebiksy dajcie spokój. Ludzi na stadionie ~3000, kto normalny robi mecz o 14;30 w środku tygodnia, sam się spóźniłem bo ciężko się urwać z pracy.
Stal wiadomo, że wielkich szans nie miała ale wstydu nie przyniosła. Pogoń też nic wielkiego nie pokazała, bramka wpadła po błędzie bramkarza i tyle - wielkie osiągnięcie. Wiadomo, że indywidualnie piłkarze często odstawali i to było widać.

pozdro dla kumatych

~anonim 2019-09-25 20:32:32

100 osób w mlynie na Lechii tak pokazecie XD

Rabek Tajemnicy 2019-09-25 20:36:33

jakie 3 tys? Ty rzeszowiak jakis niedorozwiniety jestes upaznionych do wejscia 2491 minus ok 150 z Pogoni minus ci ktorzy nie przyszli a byli jak to dyrektor mowi upowaznieni czyli was niecale 2 tys

Starsky 2019-09-25 20:56:33

Pogoń grała w bardzo mocno rezerwowym składzie,kreowali sytuacje w 2 połowie,mogli wygrać znacznie wyżej.Wygrana Pogoni jak najbardziej zasłużona.Tyle w temacie...

KRN 2019-09-25 21:16:29

Stal zagrała dobre spotkanie, kibiców jak na środek dnia całkiem sporo. Najważniejsza liga.

rzeszowiak 2019-09-25 21:19:19

Rabek Tajemnicy - niedorozwnięty to cię spłodził. 2 czy 3000 kibiców to ty widzisz w FIFIe :) Po lekcjach możesz pójść na mecz ale są takie osoby, które pracują ...

Szalik 2019-09-25 21:36:47

Co by nie mówić, ten mecz to marketingowy przegryw stali. Ale jak się zaprasza nie na mecz a "znakomity spektakl", sprzedaje szaliki a nie szale i w 2 lidze mówi o LM to widać, że mimo ładowania wielkiej kasy, ktoś tu slabo się zna na specyfice marketingu sportowego.

KS Żupawka 2019-09-25 22:06:31

Hej ho nasza stal zawsze lepiej w piłke gro !!!!!

TylkoZKS 2019-09-25 23:50:59

Gdyby na Pogoń trafiła rzeszowska drużyna z ulicy Wyspiańskiego, której nazwy nie będę wymieniał, to Pogoń wygrałaby 6-0.

~anonim 2019-09-26 01:29:01

No niekoniecznie :) dwie porównywalne sytuację.
LECHIA w tamtym roku była liderem ekstraklasy
POGOŃ jest w tym
-Resovia mimo że jej nie szło w lidze w tamtym okresie w pucharze otworzyła wynik strzelając na 1:0... Fakt w drugiej połowie Lechia zaczęła grać jak na drużynę z ekstraklasy przystało
-stal przegrywa 0:1 nawet nie zagrażając bramce rywali (Spalonych nie liczę).
Co do wypominania akcji rozdawania biletów na mecz pucharowy przez Resovie... Ot zwykły zabieg marketingowy, który moim zdaniem był strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki zobaczyły dobry mecz, lekcje przepadły w szkole, Rzeszów dobrze wypadł w TV a czasem nawet cały stadion dołączał do dopingu, zwłaszcza po wspomnianej bramce;) Mecze pucharowe to taki bonus. Zwłaszcza na tym szczeblu. Klub nic nie traci a za ewentualny awans zgarnia jeszcze kasę od związku. Dlatego jest tu szerokie pole do popisu dla ludzi od marketingu ;)

~anonim 2019-09-26 10:35:12

Ilez mozna prawde pisac wy dalej swoje, przed meczem z podhalem dyrektor stali wydzwanial po klubach pilkarskich i robil listy stad frekwencja wolne w fibrainie za przyjscie na mecz, nawet po klubach z malopolski dzwonil, ba pilkarze niektorzy Resovii dostali darmowe wejsciowki i przyszli na mecz, szuwar i wielu innych zwiazanych z innymi klubami, a co derbow to wiadomo ze po stronie stali duzo osob ktore przyszly ogladnac tylko derby a nie sa zwiazane ze stala, no ich familia lada, polonia, stalowa, widzew,ruch itd