2019-07-13 14:07:42

Dwa sparingi - dwie wygrane. Stal Rzeszów pokonała Znicza Pruszków

(fot. archiwalna)
Stal Rzeszów pokonała w drugim dzisiaj sparingu Znicz Pruszków 2-1. Obie bramki, pierwsze w biało - niebieskich barwach, strzelił nowy nabytek rzeszowian Artur Pląskowski. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia zanotowali dwa zwycięstwa w obu meczach rozegranych na boguchwalskiej IzoArenie - w pierwszym z nich wygrali z Siarką Tarnobrzeg

Pląskowski trafianie do siatki rywala rozpoczął w ósmej minucie, kiedy to skierował piłkę bramki po rozegranym stałym fragmencie gry. W 21. minucie było już 2-0, ponownie za sprawą byłego snajpera Podhala Nowy Targ. Bramka kontaktowa w 53. minucie była efektem samobójczego trafienia Sławomira Szeligi. Znicz jednak do wyrównania doprowadzić już nie zdołał.

Stal Rzeszów w najbliższy poniedziałek wyjedzie na drugi obóz przygotowawczy do Woli Chorzelowskiej. Na jego koniec, 20 lipca o godz. 19:00, rzeszowianie rozegrają ostatni przedsezonowy sparing. Biało - niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec na głównym boisku gospodarzy.

W ekipie Janusza Niedźwiedzia testowany był m.in. Aleksander Drobot, który w ubiegłym sezonie występował w  Siarce Tarnobrzeg. Sezon wcześniej wychowanek Igloopolu Dębica grał w Resovii.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2-1 (2-0)

1-0 Artur Pląskowski (8)
2-0 Artur Pląskowski (21)
2-1 Sławomir Szeliga - samobój (53)

Stal Rzeszów: Testowany - Sadzawicki, Kostkowski, Szeliga, Głowacki -Drobot, Mozler, Reiman, Chromiński - Pląskowski, Goncerz oraz Kądziołka, testowany, Gul