2019-04-11 12:08:37

Okręgowy Puchar Polski: Przełęcz Dukla w finale! Pokonali Przełom Besko

Przełęcz Dukla pokonała Przełom Besko. (fot. Konrad Kwolek)
Kwintesencja futbolu na boisku w Dukli. Faworyzowany Przełom Besko nie sprostał niżej notowanej dukielskiej Przełęczy. Ekipa z Beska przegrała  3-4 i tym samymn zakończyła swoją przygodę z Okręgowym Pucharem Polski.

Niesamowite emocje mieli możliwość odczuć Ci, którzy w dniu dziejszym zgromadzili się na stadionie w Dukli, aby objerzeć mecz pomiędzy Przełęczą Dukla a Przełemem Besko w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Już w 15. minucie meczu, doskonałej sytuacji sam na sam z Krystianem Juchą nie wykorzystał, Karol Moszczyński. Cztery minuty później miał miejsce kolejny fatalny błąd defensywy przyjezdnych, po raz kolejny pojedynek sam na sam z Mateuszem Woźniakiem wygrał golkiper gości, jednakże wobec dobitki Krystiana Frączka nie miał już najmniejszych szans.

W 22. minucie został podyktowany rzut karny dla drużyny Przełomu. Pewnym egzekutorem okazał się  Jakub Szybka i było 1-1. Pięc minut przed końcem pierwszej połowy po zagraniu ręką w polu karnym defensora z Beska, jednastkę na bramkę bez najmniejszych problemów zamienił Frączek. Do przerwy było 2-1 dla drużyny gospodarzy.

Pięć minut po zmianie stron, na mocny strzał zza pola karnego zdecydwał się Szybka, a piłka po rykoszecie, zaskoczyła bezradnego bramkarza gospodarzy. W 60. minucie meczu, pięknym wolejem, rodem z telewizyjnych transmisji popisał się Krzysztof Kasperkowicz i Mateusz Fornal ponownie był bez szans na obronę.

Dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem idealnie mierzone dośrodkowanie Woźniaka, wykorzystał Paweł Mielech. Strzałem głową z najbliższej odległości zmusił Juchę do kapitulacji. Tym samym doprowadził do dogrywki.

Już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym padł Wiktor Moszczyński, a sędzia główny tego spotkania Artur Szelc wskazał na przysłowiowe "wapno". Frączek pewnie wykorzystał jednastkę i dał prowadzenie Przełęczy.

Do końca spotkania drużyna z Dukli miała jeszcze dwie dogodne sytuacje do zmiany rezultatu, jednak swoich szans nie wykorzystali kolejno Mielech oraz Woźniak.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4-3 dla drużyny gospodarzy. Tym samym ekipa z Dukli zameldowała się w finale Okręgowego Pucharu Polski. Zmierzy się tam z Ekoball Stalą Sanok. Czwartoligowiec na boisku w Przysietnicy pokonał 3-1 miejscową Iskrę.

Mecz finałowy zostanie rozegrany 8 maja. Nie ustalono jeszcze miejsca rozegrania tego spotkania.

PRZEŁĘCZ DUKLA - PRZEŁOM BESKO 3-3 (2-1) po dogrywce 4-3

1-0  Krystian Frączek (19)
1-1  Jakub Szybka (22)
2-1  Krystian Frączek (40)
2-2  Jakub Szybka (50)
2-3  Kamil Kasperkowicz (60)
3-3  Paweł Mielech (81)
4-3  Krystian Frączek (93)