2018-11-17 15:41:29

Apklan Resovia Rzeszów górą nad Stalą Stalowa Wola w derbach Podkarpacia!

(fot.archiwum)
Po zaciętym, derbowym meczu Apklan Resovia Rzeszów pokonała na Stadionie Miejskim Stal Stalowa Wola 1-0. Była to już piąta wygrana "pasiaków" w lidze z rzędu. Jak na spotkanie dwóch rywali zza miedzy przystało, arbiter spotkania pokazał aż dziewięć zółtych kartek!

Optyczną przewagę w początkowych fragmentach spotkania mieli goście ze Stalowej Woli. Podopieczni Szymona Grabowskiego starali się groźnie kontrować przyjezdnych, co jednak nie przynosiło efektu, zresztą dokładnie tak jak większe posiadanie piłki Stali.

Końcówka pierwszej połowy to zdecydowanie zaostrzenie się gry, co skutkowało żółtymi kartkami tak dla jednej, jak i drugiej strony. Gra na noże wyraźnie bardziej odpowiadała Resovii, dzięki czemu zaczęła ona przejmować inicjatywę i tworzyć sobie więcej sytuacji bramkowych. Premierowa część gry skończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Drugie czterdzieści pięć minut to stale utrzymująca się dominacja gospodarzy. W 53. minucie z rzutu wolnego w słupek uderzył Bartłomiej Buczek, na co "Stalówka" odpowiedziała dziesięć minut później w sposób poważnie zagrażający Wojciechowi Danielowi.

Przełom nastąpił w 71.minucie. Przemysław Pyrdek znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Konefałem i z zimną krwią pokonał bramkarza gości. Cztery minuty później mogło być już 2-0, ale drugie starcie oko w oko wygrał tym razem goalkeeper Stali. W końcówce spudłował jeszcze w idealnej sytuacji Buczek, ale więcej bramek w tym starciu już nie padło.

Dzięki piątemu zwycięstwu z rzędu Apklan Resovia Rzeszów z 29 punktami zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Stal Stalowa Wola z 27 oczkami plasuje się pozycję niżej.

1-0 Przemysław Pyrdek (71)

Resovia Rzeszów: Daniel – Antonik, Mikulec, Frankiewicz, Ogrodnik, Buczek, Makowski, Kaliniec (87. Kmiotek), Geniec, Hass (59. Pyrdek), Zalepa.

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Łętocha (62. Trubeha), Trąbka, Dadok (38. Mistrzyk), Mroziński, Stelmach, Sobotka, Jopek, Dziubiński (72. Kitliński), Janiszewski.