2018-09-19 11:37:03

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg na szczycie [Podsumowanie 9. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Rezerwy Stalówki wzmocnione zawodnikami z pierwszego składu wygrały w Nowej Sazrynie (fot. archiwum)
Na szczycie stalowowolskiej okręgólwki plasują się rezerwy drugoligowców Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg. Kroku dotrzymuje im jak zwykle Sokół Kamień.

Po dwóch słabszych meczach, rezerwy Siarki Tarnobrzeg wróciły na właściwe tory i wysoko pokonały w niedzielne przedpołudnie Słowianina Grębów. Strzelanie już w 5. minucie rozpoczął Łukasz Świderski, a dwadzieścia minut później cieszył się z kolejnej bramki i rezerwy dwubramkowe prowadzenie zachowały do przerwy. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie rezerwy wygrały 4:0.

W meczu derbowym między Sanem Kłyżów a LZS-em Ździary padło aż 5 bramek. Wszystkie dla gości. Worek z bramkami w 21. minucie otworzył Adam Cichoń i do przerwy LZS Ździary prowadził 1-0. Po przerwie przyjezdni byli bezlitosni dla gospodarzy zaaplikowali im jeszcze cztery bramki.

Sokół Sokolniki wrócił w końcu na zwycięską ścieżkę i wysoko pokonał LZS Jadachy. Po raz kolejny w tym sezonie Mikołaj Muniak zapisał dublet na swoim koncie. Pozostałe trzy bramki padły autorstwa Mateusza Surdego, Rafała Wosia i Hunerta Kowalskiego. Wynik mógł być bardziej okazały lecz przed przerwą karnego nie wykorzystał Łukasz Adamczyk.

W Kamieniu mają powody do radości, bowiem Sokół Kamień pokonał w wyjazdowym spotkaniu Spartę Jeżowe. Mocno przczyniły się do tego sukcesu dwa trafienia Nazara Metenki.

Rezerwy Stalówki wygrały w meczu z Unią Nowa Sarzyna i nadal dotrzymują tempa rezerwom Siarki. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Sebastian Łętocha. Pierwszą bramkę snajper Stalówki zdobył w 23. minucie i jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie. Po zmianie stron szybko prowadzenie podwyższył Filip Szifer. Na 22 minuty przed końcem regulaminowago czasu gry, kontaktową bramkę zdobył Arkadiusz Klocek i zrobiło się ciekawie. W końcówce meczu gola zdobył jeszcze wspomniany wcześniej Sebastian Łętocha, który ustalił wynik meczu.

0-1 Sebastian Łętocha (23)
0-2 Filip Szifer (50)
1-2 Arkadiusz Klocek (68)
1-3 Sebastian Łętocha (89)

Unia Nowa Sarzyna: Żuraw - Pieróg, Jandziński, Wiatr, Ulawski, Grześkiewicz, Wośko, Madej (62. Kwaśniak), Filip (62. Herdyna), Wołoch (78. Błajda), Klocek

Stal II Stalowa Wola: Frątczak - Grasza (25. Dec), Stępniowski, Szifer, Urban, Chmura (46. Kersten), Dadok (46. Marut), Jopek (74. Wieprzęć), Łętocha, Trubeha, Żyliński

Sędziował: Marek Witoń (Tarnobrzeg)