2016-11-19 14:43:18

Puchar Polski: Głogovia Głogów Małopolski lepsza od Błękitnych Ropczyce

Głogovia Głogów Małopolski wygrała 3-1 z Błękitnymi Ropczyce w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgów Rzeszów/Dębica.

Jako pierwsi z gola cieszyli się goście. Błękitni Ropczyce wyszli na prowadzenie już w 10. minucie spotkania za sprawą Mariusza Wiktora.

Później jednak trafiali już tylko miejscowi. Wyrówującą bramkę dla Głogovii Głogów Małopolski strzelił w 17. minucie Arkadiusz Guzior, a jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Paweł Kmuk.

Niedługo po zmianie stron awans Głogovii przypieczętował Marcin Dudek. Ostatecznie zespół z Głogowa Małopolskiego pokonał Błękitnych Ropczyce 3-1 i awansował do półfinału okręgowego Pucharu Polski.

GŁOGOVIA GŁOGÓW MAŁOPOLSKI - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3-1 (2-1)

0-1 Mariusz Wiktor (10)
1-1 Arkadiusz Guzior (17)
2-1 Paweł Kmuk (44)
3-1 Marcin Dudek (49)

Głogovia Głogów Małopolski: Matusiak (46. Albrycht) - Kadłubkiewicz, Bednarz, Guzior, Kłak, Kmuk, Worosz, Kawa (70. Wiącek), Dec (63. Bereś), Tokarz (46. Chmiel), Dudek.

Błękitni Ropczyce: Daniel (60. Jasiński) - Kukla, M. Ogrodnik (60. Kamiński), Kozioł, Orzech, Cesarz (46. R. Ogrodnik), Piwowar, Hirka, Cieśla (46. Zawiślak), Szewczyk, Wiktor.

Sędziował: Paweł Charchut (Rzeszów).