2016-09-19 12:00:45

Start Pruchnik wreszcie zapunktował. Remis z Głogovią Głogów Małopolski

Głogovia Głogów Małopolski (biało-niebieskie stroje) zremisowała w Pruchniku (fot. Krystian Pietrycha / archiwum)
Piłkarze Startu Pruchnik zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie. W starciu dwóch beniaminków zremisowali z Głogovią Głogów Małopolski 1-1.

Początek należał do gości. Już w 10. minucie spotkania świetną okazję na gola miał Mateusz Dec, który trafił w poprzeczkę. Później gra nieco się zaostrzyła, ale przed przerwą kibice nie oglądali bramek.

Po przerwie graczej Startu Pruchnik zaatakowali odważniej i coraz częściej zagrażali bramce Damiana Albrychta. W 60. minucie gospodarze mieli nawet rzut karny, ale Maciej Mikłasz nie zdołał pokonać golkipera gości.

Dwadzieścia minut później Maciej Mikłasz zrehbilitował się dobrym podaniem do Miłosza Czury, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W 87. minucie Głogovia Głogów Małopolski także miała rzut karny. Przed szansą na gola stanął Paweł Kmuk i... trafił w słupek. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później jednak po wrzutce w pole karne uderzył głową i pokonał Adriana Czerwińskiego.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową dla Startu Pruchnik miał jeszcze Mateusz Cząstka, ale jego uderzenie trafiło w słupek.

1-0 Miłosz Czura (80)
1-1 Paweł Kmuk (88)

Start Pruchnik: Czerwiński - Barszczak, Cienki, Czura, Jasiewicz, K. Mikłasz, M. Mikłasz, Pańko, Parawa (64. Kamiński), Wojtowicz (61. Cząstka), R. Znamieńczyków.

Głogovia Głogów Małopolski: Albrycht - Kadłubkiewicz (80. Bereś), Bednarz, Więcek, Kłak, Chmiel, Kmuk, Opoń, Worosz (65. Tokarz), Kawa (71. Jaśkiewicz), Dec (61. Dudek).

Sędziował: Jacek Kuśnierz (Jarosław).
Żółte kartki: Barszczak - Worosz.