2016-05-18 19:10:24

Puchar Polski: JKS Jarosław pokonał LKS Pisarowce i awansował do finału

JKS Jarosław wygrał 3-2 z czwartoligowym LKS-em Pisarowce w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale JKS zmierzy się ze Stalą Rzeszów.

Piłkarze JKS-u Jarosław wyszli na prowadzenie w 20. minucie meczu po trafieniu Sebastiana Dziedzica. Niespełna dwie minuty później wyrównującego gola dla LKS-u Pisarowce zdobył Kamil Walaszczyk, który trafił do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Podopieczni Mariusza Sawy po raz kolejny wyszli na prowadzenie kilka minut po przerwie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Rop. Gospodarze jednak wcale nie zamierzali odpuszczać i w 72. minucie doprowadzili do wyrównania po trafieniu Piotra Lorenca.

Decydujący gol w tym spotkaniu padł w 78. minucie, a jego autorem był 18-letni Jarosław Czyż, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Dzięki wygranej piłkarze JKS-u Jarosław awansowali do wojewódzkiego finału Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z trzecioligową Stalą Rzeszów.

LKS PISAROWCE - JKS JAROSŁAW 2-3 (1-2)

0-1 Sebastian Dziedzic (20)
1-1 Kamil Walaszczyk (22)
1-2 Kacper Rop (52)
2-2 Piotr Lorenc (72)
2-3 Aleksander Czyż (78)

LKS Pisarowce: Hajduk - Jaklik, Łuczka, Kumah-Doe (82. R. Domaradzki), Sikorski, Ząbkiewicz (46. Kasperkowicz), Lorenc, Karol Adamiak, Walaszczyk, Kamil Adamiak (73. Lisowski), Pańko

JKS Jarosław: Borowiec - Wróbel, Sobol (46. Kuliga), Sokolenko, Gliniak (67. Czyż), Zaborowski, Daszyk, Kycko (46. Krzysztoń), Surmiak, Pawlak (46. Raba), Dziedzic (46. Rop)

Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Żółte kartki: Sikorski - Surmiak, Kuliga. Widzów: 300

Bramka Sebastiana Dziedzica na 0-1

Bramka Kacpra Ropa na 1-2