2016-05-14 14:20:12

Pewne zwycięstwo Polonii Przemyśl w Lubartowie

Polonia Przemyśl pokonała graczy Lewarta Lubartów 4-2 (fot. archiwum)
Aż cztery gole zdobyli zawodnicy Polonii Przemyśl w ligowym meczu w Lubartowie. Podkarpacki zespół zainkasował ważne trzy punkty, które przybliżają ich do zapewnienia sobie utrzymania w rozgrywkach.

Wynik otworzył w 31. minucie Krystian Kazek, które skutecznie wyegzekwował rzut karny. Chwilę później podwyższył Mateusz Wanat. Podopieczni Pawła Załogi na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Tuż po zmianie stron rozluźnienie w szeregach obronnych Polonii Przemyśl wykorzystał Hubert Kotowicz, który zdobył kontaktową bramkę dla Lewartu Lubartów.

Ten gol podziałał motywująca na obie drużyny. Skuteczni byli jednak przemyślanie. W 55. minucie bramkę na 3-1 zdobył Paweł Sedlaczek.

Kilka minut później losy tego spotkania rozstrzygnął Patryk Tur. Wychowanek Stali Stalowa Wola zdobył swojego trzeciego gola w barwach Polonii Przemyśl. Lewart Lubartów nie odpuścił i jeszcze w 72. minucie za sprawą Mateusza Kompanickiego zdobył gola na 2-4.

Polonia Przemyśl w najbliższą sobotę 21 maja zmierzy się na własnym boisku z Resovią.

LEWART LUBARTÓW - POLONIA PRZEMYŚL 2-4 (0-2)

0-1 Krystian Kazek (31-karny)
0-2 Mateusz Wanat (38)
1-2 Hubert Kotowicz (47)
1-3 Paweł Sedlaczek (55)
1-4 Patryk Tur (67)
2-4 Mateusz Kompanicki (72)

Lewart Lubartów: Parzyszek - Bodziak (46. Michna), Bijan, Mitura, Paździor, Kotowicz (76. Wiącek), J. Niewęgłowski (46. D. Pikul), D. Niewęgłowski, Rusinek (80. Kucharzewski), Bujak, Kompanicki.

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Mikulec, Załoga, Kuźniar, Kocój , Wanat, Skała, Kazek, Tur, Sedlaczek, Jaroch (71. Kalawski).

Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów). Widzów: 200.