2016-05-01 18:51:21

Klasa O Dębica. Sokół Kolbuszowa Dolna odzyskał pozycję lidera

Zawodnicy Sokoła Kolbuszowa Dolna wykorzystali fakt, że swój mecz przełożył Igloopol Dębica i po wygranej z Chemikiem Pustków wrócili na pozycję lidera rozgrywek.

Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna nie mieli problemów ze zdobyciem kompletu punktów w Pustkowie-Osiedlu. Chemik dotrzymywał kroku Sokołowi tylko w pierwszych 30 minutach gry.

Przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Kamil Porzuczek, a chwilę po zmianie stron z tego samego powodu boisko musiał opuścić Andrzej Wicher. Doświadczona drużyna z Kolbuszowej potrafiła wykorzystać przewagę dwóch zawodników. Dwie bramki zdobył Kornel Kołacz, a wynik ustalił Adrian Maciąg.

Igloopol Dębica w tej kolejce miał mierzyć się z Raniżovią Raniżów, ale to spotkanie zostało przełożone na 18 maja. Wtedy dębicki zespół zrówna się liczbą spotkań z Sokołem. W wyścigu o awans uczestniczy jeszcze Lechia Sędziszów Małopolski, ale sędziszowski zespół w tej kolejce zgubił punkty w Radomyślu Wielkim (1-1) i może już nie dać rady odrobić straty do Sokoła i do Igloopolu.

CHEMIK PUSTKÓW - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 0-5 (0-2)

0-1 Łukasz Gorzelany (24)
0-2 Łukasz Gorzelany (45)
0-3 Kornek Kołacz (54)
0-4 Kornel Kołacz (56)
0-5 Adrian Maciąg (83)

Chemik Pustków: Papiernik - Balasa, Darłak (61. Kulas), Żarnowski (67. Proczek), Kulig (55. Gawryś), Dragan (60. Kopacz), Cieślik (72. Gwóźdź), Wicher, Opiela, Kucharski, Porzuczek.

Sokół Kolbuszowa Dolna: Słysz - Paterak (66. Serafin), Hopek, Karkut, Zalewski, Ł. Gorzelany (46. M. Panek), Parys, Brudek (56. Ł. Panek), Maziarz (71. Wójtowicz), Kołacz (61. Maciąg), K. Gorzelany.

Sędziował: Łukasz Kisiel (Ropczyce). Żółte kartki: Balasa. Czerwone kartki: Porzuczek (41, faul), Wicher (53, faul). Widzów: 100.