2015-06-07 18:36:35

Emocje do końca w ostatniej kolejce 2 ligi. Awans nie dla "Stalówki"

Tomasz Wietecha w meczu z Błękitnymi puścił dwie bramki, choć za porażkę trudno go winić. Stalówka niestey nie zdołała awansować do 1 ligi.
Ostatnia 34. kolejka rozgrywek 2 ligi przyniosła sporo emocji. Stal Stalowa Wola niestety przegrała u siebie z Błękitnymi Stargard Szczeciński i nie zdołała awansować na zaplecze Ekstraklasy.

Piłkarze Stali Stalowa Wola zaprzepaścili ogromną szansę. Awans był na wyciągnięcie ręki, wystarczyło tylko wygrać dzisiejsze spotkanie.

Może gdyby w 34. minucie (przy stanie 0-0) Łukasz Sekulski wykorzystał rzut karny spotkanie ułożyłoby się zupełnie inaczej. Niestety trafił w słupek.

Bramek do szatni zdobyli za to gracze Błękitnych Stargard Szczeciński. W doliczonym czasie gry jedenastkę na gola zamienił Łukasz Kosakiewicz.

W 58. minucie spotkania wynik spotkania na 2-0 dla gości ustalił Wojciech Fadecki.

Gracze "Stalówki" kończyli ten pojedynek w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Mateusz Argasiński.

Ostatecznie do 1 ligi awansowały: MKS Kluczbork, Zagłębie Sosnowiec i Rozwój Katowice. W barażu z Pogonią Siedlce zagrają za to gracze Rakowa Częstochowa.

Z 2 ligi zdegradowane zostały Limanovia, Górnik Wałbrzych i Kotwica Kołobrzeg.

STAL STALOWA WOLA - BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI 0-2 (0-1)

0-1 Kosakiewicz (45+1-karny)
0-2 Fadecki (58)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Mistrzyk, Czarny, Bogacz (62. Giel), Kowalski, Mikołajczak, Stelmach, Łanucha (78. Kałat), Płonka (69. Michałek), Jakubowski (86. Argasiński), Sekulski

Błękitni Stargard Szczeciński: Ufnal - Kosakiewicz, Liśkiewicz, Baranowski, Wawszczyk, Fadecki (84. Więcek), Poczobut, Kotłowski, Wiśniewski, Zdunek (56. Wojtasiak), Filipowicz (74. Zieliński)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Kowalski, Mikołajczak - Wawszczyk, Kotłowski, Zieliński. Czerwona kartka: Argasiński (90+5, ostry faul)