2024-10-24 09:04:00

Śląsk Wrocław odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując Stal Mielec 2-1. Zobaczcie najciekawsze akcje z zaległego starcia 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia od początku dali się zepchnąć do defensywy. Najpierw po strzale Tomasso Guercio gości uratowała poprzeczka. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Musiolik wykorzystując podanie Mateusza Żukowskiego.

Mielczanie rzucili się do odrabiania strat, lecz poza próbą Serhija Krikuna, z którą bez większych problemów poradził sobie bramkarz gospodarzy, ich wysiłki nie przyniosły większych efektów.

Na dobitkę, tuż przed zmianą stron miejscowi podwyższyli prowadzenie. Jakuba Mędrzyka po raz drugi pokonał Musiolik.

Nie mający nic do stracenia przyjezdni ruszyli z większą determinacją w drugiej odsłonie. Bliski szczęścia był Piotr Wlazło, ale górą okazał się Rafał Leszczyński. Golkiper Śląska skapitulował w 68. minucie gdy akcję całego zespołu wykorzystał Łukasz Wolsztyński

W końcówce Stal miała dwie okazje do wyrównania. Strzał Macieja Domańskiego był jednak zbyt słaby, z koley Ravve Ayyayag nie trafił w bramkę i wicemistrzowie Polski zainkasowali komplet punktów.